7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

BİLECİK VAJİNA BEYAZLATMA – BİKİNİ BÖLGESİ RENK AÇMA

Bikini Bölgesi Beyazlatma – Kararmış Vajina Renk Açma – Vajina Beyazlatma

Lazer teknolojisindeki gelişemeler bir çok cilt hastalığında ve kozmetik alanda lazerin kullanımını etkinliğini arttırmıştır. Özellikle cilt lekeleri ve ciltteki yıpranmaların düzeltilmesi için çok etkili olan lazer uygulamaları son zamanlarda cilt beyazlatma işlemi için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lazerle cilt beyazlatma estetiği kadınlar tarafından iki bölge de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi genital bölge ikincisi ise koltuk altı dır.

Lazerle genital beyazlatma;

Genital bölge cilt renginin kararması kadınların her zaman dikkatini çeken bir konu olmuştur. Bu sorun kadınları özel bölge beyazlatma yöntemleri ve tedavileri için arayışa itmiştir.Lazerin genital beyazlatma işlemleri için kullanılmasına başlanmadan önce genital bölgenin beyazlatılması için çeşitli çözümler üretilmiş fakat bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı bir çözüm olmamıştır.Genital beyazlatma için geliştirilen yeni nesil lazer cihazları ile kadınlar genital bölge kararması ile ilgili şikayetlerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır.

Kadınlar genital bölge bayazlatma işlemine neden gerek duyar?

Yaz aylarında şortlar, bikiniler, mini etekler ve mayolar neredeyse her gün kullanılmaktadır. Genital bölge koyulaşması olan kadınlar bu kıyafetleri giyerken dışarıdan bakıldığında kötü bir görüntü oluştuğunu düşünüp oldukça rahatsız olmaktadır.

Bundan dolayı bu kıyafetleri giyerken iki kere düşünmekte çoğu zamanda bunları giymekten vazgeçmektedirler.Diğer bir neden de cinsel ilişki sırasında yaşadıkları psikolojik sorunlar ve kendini yetersiz hissetme gibi düşüncelerdir. Genital bölgelerinin koyu olmasını kozmetik bir sorun olduğunu düşündüklerinden cinsel partnerleri tarafından beğenilmeme korkuları vardır. Bu durum cinsel ilişki sırasında güvensizlik oluşturmaktadır.Kadınlar istedikleri kıyafetleri rahatlıkla giyebilmek ve cinsel ilişki sırasındaki psikolojik sorunlardan kurtulmak için lazerle genital beyazlatma yaptırmaktadırlar diyerek konuyu özetleyebiliriz.

Vajina kararma nedenleri ;

 • Yaşın ilerlemesi
 • Kalıtsal genetik etkiler
 • Fazla miktarda melatonin üretimi ( cilde rengi veren hormon)
 • Hormon dengesizlikleri yapan hastalıklar( polikistik over sendromu, hipotroidi, mide kanseri, addison hastalığı v.s )
 • Genital bölgeye uygulanan pudra
 • Genital enfeksiyonlar
 • Genital bölgeyi sık sık tıraş etmek
 • Düzensiz ve kötü beslenme sonucu bazı vitamin eksiklikleri
 • Aşırı kilo şişmanlık
 • Genital alana uygulanan kremler, sabunlar gibi ürünlerin kullanımı
 • Dar ve sıkı giyinmek
 • Sentetik kumaşlı iç çamaşır giymek
 • Doğum sonrası

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı kadınların, genital bölgelerinde zamanla kararma, koyulaşma, siyahlaşma ve esmerleşme olarak dile getirdikleri sorunları olmaktadır.

Lazerle genital bölge beyazlatma işlemlerinde iç dudaklar, dış dudaklar, vajina girişi, anal bölge, makad bölgesi veya genital bölgenin tümü beyazlatılabilir.Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemine labial whitening yada vulvar whitening de denmektedir. vajinal beyazlatma işlemine vajinal bleaching anal bölgenin beyazlatılmasına da anal bleaching denmektedir.Lazer dış genital bölge cildinin sıkılaşmasını ( vulvar tightening ) sağlamak için de kullanılmaktadır. Genital bölge sıkılaşması yapılan bölgedeki cilt daha sağlıklı, parlak ve canlı görünmektedir.

Genital bölge kararma tedavisi

 Genital bölge beyazlatma yöntemleri olarak birçok tedavi denenmiş fakat bunlarda kalıcı bir cevap alınamamıştır. Lazerin genital beyazlatma işlemlerinde kullanılmaya başlanması ile bu arayışlar yavaş yavaş sonlanmıştır.

Lazer yönteminin kullanılmadığı dönemlerde genital bölge beyazlatıcı krem,sprey, sabun gibi kimyasallar ve limon, zerdaçal, zeytinyağı gibi bitkisel yöntemler denenmiştir fakat bu tedavilerin hiçbiri başarılı olmamış etkileri de kısa sürede geçmiştir.

Teknolojinin hız kesmeden ilerlemesi, kadınların farklı güzellik metodlarına baş vurmasına neden olmaktadır. Bunların başında da cilt beyazlatma için uygulanan lazer tedavisi gelmektedir. Genital bölgesindeki cildin daha beyaz görünmesini isteyen kadınlar çeşitli tedavi yöntemleri denemektedir. Lazer ile yapılan cilt beyazlatma tedavisinin diğer bir özelliğide ciltte istenmeyen lekelerin ortadan kaybolması cildin daha parlak ve daha bebeksi bir hala dönüşmesidir. Lazer ile hem cilt beyazlatılır hemde lekeler silinmiş olur.

Lazerle cilt beyazlatma işleminin kaç seans yapılması gerektiğini soranlara kişinin cilt özelliğine göre bunun değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Çoğu kez tek bir seans yeterli olurken özellikle cildi çok koyu olanlarda ve hormonal bozukluğu olanlarda lazerle beyazlatma 2-3 seans uygulanması gerekebilmektedir.

Lazerle genital bölge beyazlatma nasıl yapılır?

Lazerle genital beyazlatma operasyonu oldukça basittir ve 15-20 dakika kadar sürmektedir. Aşağıda genital beyazlatma işlemi öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri ve işlemin nasıl yapıldığı verilmiştir.

 1. İşlemden önceki üç gün beyazlatma uygulanacak alana krem sürmek, tıraş etmek, güneş yada cihazlarla bronzlaştırılması yasaktır.
 2. Genital beyazlatma işleminden sonra dar kıyafet giyilmesine gerek olmaz bu yüzden rahat kıyafetler giymelidir.
 3. Lazerle genital beyazlatma ağrısız bir işlemdir bundan dolayı genel anesteziye yada lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz.
 4. Hastanın çilt özelliğine göre lazer cihazı ayarı yapılır uygun dozda ışın beyazlatılmak isteten bölgeye (iç dudak, dış dudak, anal bölge, vajina, vulva) uygulanır.
 5. Hastanın genital bölgesindeki kararmaya ve cilt yapısına göre istenilen beyazlığa ulaşmak için bir ile üç seans uygulamak gerekebilir.
 6. Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra hasta günlük yaşantısına devam edebilir.
 7. Lazer cildi nasıl beyazlatır?

Ciltte bulunan melanosit hücrelerinden salgılanan melanin pigmentleri cildin aşırı koyulaşmasına, kararmasına ağarmasına neden olmaktadır.

Beyazlatılmak istenen genital bölgeye uygulanan lazer ışınları, melanosit hücrelerinin parçalanmasını sağlayarak melanin yapımını ve salınımını engelleyerek genital beyazlatmayı sağlamaktadır.

Lazerle genital bölge beyazlatma fiyatları

Genital kozmetikte çok farklı lazer cihazları kullanılmaktadır bundan dolayı lazerle genital beyazlatma fiyatları farklılık göstermektedir.Ayrıca beyazlatma uygulanacak bölgeye görede fiyatlar farklı olmaktadır. Tüm genital bölge beyazlatma işlemi için yapılan lazer atış sayısı ile küçük bir bölgeye yapılan atış sayısı birbirinden farklı olmaktadır bu durumda da fiyatı değiştirmektedir.

Vajina Renk Açma ile Uygulanabilen Diğer Vajina Estetik Operasyonları;

 • Lazerle labioplasti ameliyatı
 • Lazerle vajina daraltma – sıkılaştırma- gençleştirme
 • Lazerle idrar kacırmanın düzeltilmesi
 • Lazerle kızlık zarı dikimi
 • Lazerle büyük dudak estetiği
 • Lazerle rahim ağzı yarası yakılması
 • Lazerle normal doğum izinin silinmesi
 • Lazerle siğil yakma
 • Lazerle vajinal kuruluk tedavisi

Lazerle genital beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler 

Lazerle genital beyazlatma işlemi sonrası önerdiğimiz kremlerin kullanılması yeterlidir. Beyazlatma işleminden sonraki ilk günlerde şişlik , ödem, hafif kızarıklık ve su toplaması oluşabilir bunlar kısa sürede düzelir. Daha sonra lazerin uygulandığı bölgede önce koyulaşma olur, ölü cilt hücreleri soyularak döküldükten sonra yerini daha canlı, parlak ve beyazlamış yeni cilt dokusuna bırakacaktır. Lazer ile beyazlatılan cilt yenilenmiş daha sağlıklı dolgun ve parlak görünüme sahip olur.Lazerle genital bölge beyazlatma yaptıranlar bu farkı net olarak anlayabilmekte ve mutlu olmaktadır.

Lazerle genital bölge beyazlatma zararlı mı?

Bu soruya rahatlıkla hayır cevabını verebiliriz. Genital bölgeye beyazlatma için uygulanan lazer ışınları ciltte yüzeyel etki oluşturur. Bu ışınlar cilt yüzeyinden 3-4 mm derinliğine kadar ilerleyebilir. Dolayısı ile cilt altı dokulara etkisi olmaz. Yani yumurtalıklar, rahim, tüpler, rahim ağzına etkisi olmaz. Kısırlık, cinsel isteksizlik yada adet düzensizliği kesinlikle yapmaz.

Lazer ile genial bölge renk açma işlemi ile aynı anda lazer ile vajinal sıkılaştırma yada daraltma yapılabilir mi ?
Evet bu iki işlem aynı anda yapılabilir. Hastaya anestezi uygulamaya gerek kalmadan ağrısız bir şeklide lazerle hem beyazlatma hemde vajinal daraltma işlemi rahatlıkla yapılabilir. Bu iki işlemin toplam süresi 30 dakika kadar sürmektedir işlemden sonra hastalar günlük hayatlarına istirahat etmeden dönebilirler.

Lazerle genital renk açma risklimidir?
Lazer cihazı kullanma eğitimi almış bu konuda deneyim sahibi hekimler tarafından yapıldığında herhangi bir riski yoktur.

Lazerle genital bölge renk açma işleminden ne kadar zaman sonra cinsel ilişkiye girilebilir?
İşlemden bir hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Lazer dışında genital bölge beyazlatma yöntemleri varmı? Varsa lazer yöntemine göre farkları nelerdir?
Bir çok genital bölge beyazlatma bitkisel çözüm yöntemi denenmiştir. Bu bitkisel tedavilerden en çok bilinenler limon, limon yağı, zerdaçal ve zeytinyağıdır.Bunların dışında genital bölge beyazlatıcı krem ( sabun, maskeler, sprey) gibi kimyasallar da denenmiştir.Fakat bu tedavilerin hiçbirisinde kalıcı beyazlık elde edilememiştir. Lazerle yapılan genital beyazlatma işlemi hastanın cilt yapısına göre yeteri kadar uygulanırsa kalıcı beyazlık elde edilebilir. Hastanın cildine göre 1-3 seans yeterli olmaktadır.