7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

İZMİR G NOKTASI BÜYÜTME – ESTETİĞİ – ORGAZM AŞISI – ORGAZM OLAMAMA TEDAVİSİ

G NOKTASI BÜYÜTME NASIL YAPILIR ? NE İŞE YARAR – ORGAZM AŞISI VE TEDAVİSİ

G noktası büyütme ile orgazm artık daha kolay hale gelmiştir..Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan g noktası cerrahi olmayan, basit bir kollajen enjeksiyonu ile artık büyütülebiliyor.Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatminkar olmakta hem de orgazm olma daha kolay bir hale gelmektedir.G noktası , vajinanın ön duvarında yer alan ve kadın orgazmına katkı sağladığı belirlenen özel bir bölgedir. Bu bölgenin varlığını ilk kez bilimsel bir yayında duyuran Dr. Grafenberg’ in adına istinaden “G” noktası olarak literatürde yer almıştır. Aslında bir noktasal alan olmaktan daha çok erojen yani uyarılabilen bir bölgeyi temsil etmektedirG noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında duyarlılığın arttırılması amacıyla uygulanılan

G noktası büyütme işlemi “G shot” ve “G shot amplification”, “G spot amplification” isimleri ile de bilinmektedir.

 

G noktası nedir?
G noktası, ilk kez 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan diğer bir erojen bölgedir. Herhalde Dr. Ernest Grafenberg (1981-1957) bilimsel makalesinde bu bölgeyi ilk kez tarif ederken bu bölgeye kendi isminin baş harfinin verileceğinden habersizdi. Çünkü bu bölge, Dr. Grafenberg öldükten sonra “G noktası” adı ile anılmaya başlandı; bu sayede pek çok basın yayın kuruluşları tarafından konu biraz da abartılarak ayyuka çıkarıldı ve mizah konusu oldu.G noktası İngilizcede “G spot” olarak geçmektedir.

G noktası ilişki sırasındaki (coital) orgazmı sağlayan ana bölgedir…
G noktası kadınlarda vajinal orgazmı sağlayan temel organdır.
G noktası vajina içinde yer aldığından ötürü daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm” isimleri de verilmektedir.

Bazı bayanlar dışarıdan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünerek orgazm olabilmelerine rağmen vajinal (koital) yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. İlişki sırasında (penis vajina içindeyken) orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluklara, depresyona ve dönem dönem öfke patlamalarına neden olabilir.

Maalesef ülkemizde dahi pek çok bayan partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzularda azalmalara sebep olabilmektedir. G noktası günümüzde artık büyütülebilmektedir.

G-Up –  G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Yapılan işlem bir enjeksiyon olup, G noktasının bulunduğu kısımda vagen duvarının altına, uygun şekilde ve miktarda dolgu maddesi (hylorinik asit, yağ enjekte edilmesi) koyulmasıdır.

İşlem normal bir jinekolojik muayene gibi kolaydır. Önce lokal anestezi için anestezik sprey veya bazende enjeksiyon şeklinde lokal anestezi kullanılır. Ardından uygun dolgu maddesi enjekte edilir.

  • Toplam da hasta için ayırması gereken zaman 20 dakika kadardır.
  • İşlem sadece 5-10 dakika sürmektedir, İşlem sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilir ve aynı gün ilerleyen saatlerde cinsel ilişkide bulunabilir.
  • Yapılan dolgu maddesi 8-10 ay sonra tamamen yok olur (Yağ dolgusu daha uzun sürede kalabilir) tekrar aynı etki için yeni uygulama yapılması gereklidir.
  • Yapılan uygulamalar sonrası hastaların % 90 ı beklenen etkiyi gördüklerini ve cinsel hayatlarının renklendiğini söylemektedir.
  • G noktası ilişki sırasındaki (coital) orgazmı sağlayan ana bölgedir.
  • G noktası vajina içinde yer aldığından ötürü daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm”isimleri de verilmektedir.

Bazı bayanlar dışarıdan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünerek orgazm olabilmelerine rağmen vajinal (koital) yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. İlişki sırasında (penis vajina içindeyken) orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluklara, depresyona ve dönem dönem öfke patlamalarına neden olabilir.

Maalesef ülkemizde dahi pek çok bayan partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzularda azalmalara sebep olabilmektedir. G noktası günümüzde artık büyütülebilmektedir.

Orgazm aşısı olarak bilinen G noktası büyütme işleminin mantığı nedir?
Cinsel ikişki sırasında penis pozisyon gereği G noktasını daha az uyarır ve östrojen hormunun etkisi ile vajina tavanı kalınlaşır ise, bu durum G noktasının yavaş yavaş silinmesine, dolayısıyla uyarılmasında azalmaya neden olur. Zamanla yavaş yavaş ortadan kaybolabilir. Bu gibi durumlarda G noktasının vajina içinde daha dolgun, daha kabarık, daha çıkıntılı hale getirilmesi, penisle olan sürtünmesini kuvvetlendireceği için, uyarılmasını da kolaylaştırarak cinsel ilişkiden alınan zevki daha da arttırır. G noktası büyütme işlemi Türk medyasında orgazm aşısı adıyla tanıtılmıştır.

G noktası nerededir?

Dr. Grafenberg kendi çalışmasında G noktasını kadın idrar yolunun mesaneden sonra kavis yaptığı yerin iz düşümünde; vajina ön (üst) duvarında yer aldığını bildirmiştir. Bu bölgenin uyarılması ile duvarda bir kalınlaşma/kabarıklaşma olduğunu, bunun da cinsel uyarıyı olumlu yönde etkilediğini duyurmuştur.

G noktasının görevi nedir?

Bu erojen bölge cinsel ilişki esnasında uyarıldığı zaman, kısmen erektil dokusunun büyümesi ile kabarmakta, zeminindeki bez dokusu özel bir salgı üretmekte ve kadın orgazmının iki ana unsurundan biri olan “Vajinal Orgazma” a katkı sağlamaktadır.

G noktası nasıl anlaşılır?

Cinsel ilişkiden ayrı olarak, vajina ön duvarına yapılacak parmak uyarısı ile bu bölgenin yeri ve uyaranlara verdiği cevap anlaşılabilir. Çeşitli kaynaklarda farklı ifade edilmekle beraber, vajinanın ön üst duvarında vajina girişinden itibaren yaklaşık 5-8 cm. lik bir mesafede olduğu kabul edilmektedir.

G noktası büyütme neden ve ne ile yapılır?

Bilimsel çalışmaların ışığında G noktasının büyütülmesiyle, cinsel ilişki sırasında bu bölgenin daha fazla uyarılabileceği ve cinsel hazzı artırabileceği öngörülmüştür.

Son yıllarda batılı ülkelerin sağlık otoritelerince medikal estetik uygulamalarında dolgu olarak kullanılmasına onay verilen “Hyaluronik Asit” gibi ürünler , G noktasını büyütmek amacıyla da kullanılmaktadır.

G noktası büyütme uygulaması nasıl yapılır?

Daha önceden hastanın kendisinin ya da partnerinin parmak uyarısı ile vajina ön duvarında duyarlılığı olan ve masajla duyarlılığı artırılan bölgeyi kabaca belirlemesinde fayda vardır.

Bu işlemi yapamayan hastalarda, muayene sırasında vajina ön üst duvarında kısmen daha kabarık ve yüzeyinin pürtükleri daha belirgin olan ve vajina girişinden yaklaşık 5-8 cm içeride olan alan belirlenir.

İşlem tercihen jinekolojik muayene masasında, vajen içini görmeyi sağlayan alet (spekulum) yardımıyla gerçekleştirilir.

Vajina ön duvarında G noktasının (bölgesinin) belirlenmesiyle o bölgeye “Hyaluronik Asit” içeren dolgu materyali enjekte edildir.

G noktası büyütmenin ne faydası olur?

Kadın orgazmında gerek klitoral (klitoris) gerekse vajinal uyarının önemli rol oynadığı bilinmektedir. Vajinal orgazmın oluşumunda, G noktasının katkısını ortaya çıkarmak ve/veya artırmak için bu bölgeye büyütme işlemi yapılmaktadır.

G noktası büyütmenin etkisi kesin midir?

G noktasının varlığı ve fonksiyonları konusunda tartışmalar devam etmektedir. Kadın orgazmının oluşumunda, klitoral ve vajinal uyarmanın dışında oldukça karmaşık bir mekanizma işlev yapmaktadır. G noktası büyütme, vajinal orgazmın oluşumunda sorun yaşayan ve vajina ön duvarında uyarılabilen bir alana sahip kadınlarda etkili olabilmektedir.

G noktası büyütme işleminin etkisi kalıcı mıdır?

Bu işlemde kullanılan dolgu materyallerinin bir çoğu Hyaluronik Asit içeren ürünlerdir. Bu maddeler zaman içinde kendiliğinden metabolize olup, kaybolmaktadır. Hyaluronik asitli dolgularda bu süre yaklaşık 4-10 ay arasında değişmektedir.

G shot işlemi ne kadar sürer?
G shot işlemi birkaç dakika kadar süren oldukça basit, cerrahi olmayan, ancak mutlaka deneyim gerektiren bir uygulamadır.

G shot işlemi ağrılı mıdır?
Hayır. Kliniğimizde yaptığımız işlemler genelde lokal anestezi eşliğinde (bölgesel uyuşturma) ile olur. Bu nedenle işlem günü aç karınla gelmenize de gerek yoktur. İşlem sırasında ve sonrasında hastalarımız hiçbir şekilde ağrı hissetmez.

G shot işleminden ne kadar sonra ilişkiye girebilirim?
Aynı gün içinde işlemden 6 saat kadar sonra cinsel ilişkiye girmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

G shot işleminden ne kadar sonra yola çıkabilirim?
Hemen. Eğer şehir dışından gelecekseniz, işlemden hemen sonra yola çıkmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. İstirahate de gerek yoktur.

İlişkide G noktası uyarılmalı mıdır?
Evet. Vajinal orgazmı rahat ve tatminkar bir düzeyde yaşayabilmeniz için öncelikle ilişki sırasında G noktasını partnerinizin uyarması gerekmektedir. Çünkü G shot G noktasındaki hassaslaşmayı sağlamaktadır. Bu hassaslaşma da orgazmı kolaylaştırıcıdır. Bu nedenle G shot yapıldıktan sonra dahi ilişkilerinizde g noktasının masaj yapılarak elle uyarılması orgasm olmanızı kolaylaştıracaktır.

İşlem ne kadar sıklıkla yapılabilir?
Deri içine enjekte edilen dolgu maddesinin (hyaluronik asid) 6 aya, hatta bazı kişilerde 8-10 aya kadar ömrü vardır. Bu nedenle işlem istek dahilinde 6-10 ayda bir tekrarlanabilir. İşlemin tekrar tekrar yapılmasının bir sakıncası bulunmamaktadır.

Ne kadar etkilidir?
Yapılan bir pilot çalışma sonuçlarına göre işlem yapılan hastaların % 87’sinin cinsel hayatlarında olumlu etkiler tespit edilmiştir.

G shot için kullanılan dolgu maddesi nedir?
Günümüzde bu amaçla en sık olarak kullanılan dolgu maddelerinin başında hyaluronik asid gelmektedir. Hyaluronik asid hayvansal kökenli bir dolgu maddesi olmadığı için güvenilirdir, enfeksiyon riski taşımaz. Asla hormon da içermez.

Adet düzeninin etkiler mi?
Hayır. G shot işlemi adetlerinizin düzenini etkilemez.

G shot yapılınca spiralime zarar gelir mi?
Hayır. Spiralinizin olduğu bölge farklıdır.

G shot yaptırdıktan sonra yüzebilir miyim? Vajinal tampon kullanabilir miyim?
Evet. Yüzmenizde veya vajen içine tampon koymanızda bir sakınca olmamaktadır.

Lazer epilasyonun bir zararı olur mu?
Hayır. Her hangi bir zararı olmaz.

Orgazm olan bayanlar da G shot yaptırabilirler mi?
Evet. Bir cinsel ilişkide yalnızca bir kez orgazm olan bayanlar, kolajen enjeksiyonu sonrasında birden çok kez orgazm olabilmektedirler. Bazı bayanlar da G shot sonrası orgazmı daha hızlı bir şekilde yaşadıklarını ifade etmektedirler.

G noktası büyütücü işlem her yaşta yapılabilir mi?
Evet. Bu işlem her ne kadar daha çok seksüel aktif dönemlerde daha çok tercih edilse de her yaşta uygulanabilen güvenilir bir uygulamadır.