7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

BİLECİK RADYOFREKANSLA VAJİNA YENİLENMESİ

Klinik ortamında uygulanabilen radyofrekans ile vajina ve dış genital bölge rejenuvasyonu işlemleri sırasında cilt yüzeyinden 3-5 mm derinlikte olan dermis tabakası kontrollü bir şekilde ısıtılır. Vajina ve dış genital bölge için özel başlıkların kullanıldığı radyofrekans seansları işlem bölgesinde, kollajen adı verilen bağ dokularının oluşumunu hızlandırır. Bölgede yeni liflerin oluşması dokuyu sıkılaştırır ve gençleşme sağlar. Cilt lekelerini, ciltteki renk koyulaşmalarını ve izleri de giderme özelliği bulunan radyofrekans seansları sonrası uygulama bölgesi hem gençleşir hem sıkılaşır hem de yenilenir.

Radyofrekans ile Vajinal Rejenuvasyon
Hormonal değişimler, ilerleyen yaş, genetik faktörler, yapılan doğumlar ve hayat tarzı gibi nedenlerle vajinada gevşeme, sarkma ve erojen bölgelerde his azalmaları meydana gelebilir. Yaklaşık 5 – 10 dakika süren vajinal radyofrekans işlemleri esnasında vajinal kanalın tüm noktalarına eşit bir şekilde enerji dağılımı sağlanır. Böylece doku yenilenmesine bağlı olarak vajina sıkılaşır, vajina kuruluğu problemleri giderilir ve G noktası hassasiyeti arttırılır. Ağrısız vajinal gençleştirme olarak da bilinen radyofrekans ile vajinal gençleştirme sonrası hasta hemen günlük yaşamına dönebilir, işlem sonrası komplikasyon oluşma riski yok denecek kadar az olur.

Radyofrekans ile Dış Genital Bölge Gençleştirme
Radyofrekans ile dış genital bölge gençleştirme uygulaması kısa süren ve seans sırasında hasta konforunun maksimum düzeyde olduğu işlemlerdir. Anestezi uygulanmadan yapılan dış genital bölge gençleştirme; vulva bölgesinin genelinde toparlanma sağlar. Radyofrekans ile vulva rejenuvasyon tedavisi sonrası küçük dudaklar sıkılaşır, büyük dudaklardaki sarkmalar giderilir, büyük dudaklar hacim kazanır ve aynı zamanda vulva rengi açılır. Radyofrekans enerjisi klitorise ve vajina girişine de etki ettiğinden; vajina girişi toparlanır, klitoris hassasiyeti artar ve ek olarak perine bölgesinde de doku yenilenmesi süreci başlatılır. Radyofrekans ile vulva gençleştirme sırasında pelvik taban kasları da sıkılaştığı için idrar kaçırma sorunları ortadan kaldırılabilir.

Radyofrekans ile genital bölge yenileme işlemleri sonrası vulva ve vajina hem estetik hem de fonksiyonel açıdan iyileşir. Kadınların cinsel yaşamlarında hazza ulaşmaları kolaylaşır, vajinal gençleşme cinsel birlikteliklerin kadınlar ve erkekler için daha tatmin edici hale gelmesini sağlar.

KADOMER olarak en gelişmiş teknolojilerle en yeni tekniklerden sizlerin sağlığı ve mutluluğu için yararlanıyoruz. Yaşlanmaya, hormonal değişimlere, geçirilen operasyonlara veya doğumlara bağlı olarak iç ve dış genital bölgedeki estetik – fonksiyonel problemleri radyofrekans tedavilerimizle sorun olmaktan çıkarıyoruz.

RADYOFREKANSLA GENİTAL ESTETİK

Türkiye’de özellikle çoklu doğumlar nedeni ile vajinal bölgede yaşanan gevşeklik ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kadınların belli bir yaştan sonra cinsel hayatlarını kalitesiz hale dönüştüren bu gevşeklik jinekolojik problemlere yol açıyor. Özellikle doğum yapmış kadınların büyük bir kısmında görülen bu problem cinsel yaşamın yanında jinekolojik sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Vajinal gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği problemler, kadınları mutsuz ediyor. Ancak bu sorunlardan ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün.

Radyofrekans tedavisi ile vajinal düzeltme tedavisi, son yıllardaki en yeni tedavi protokolüdür. Radyofrekans tedavisinde uygulama hiçbir girişimsel işlem gerektirmez. Bu nedenle ağrısız ve tamamen komplikasyonsuz bir tedavidir.

Vajina kanalına uygulanan Radyofrekans işlemi ortalama 30 dakika kadar süren, uygulaması son derece basit ve ağrısız bir işlemdir. Bu nedenle anestezi gerektirmez. İşlem sırasında enjeksiyon, kesi veya herhangi bir cerrahi işlem yapılmaz. Vajinayı açan spekulum kullanımına gerek yoktur. Bu da konfor yönünden önemli bir avantajdır. Vajina içi radyofrekans cihazı ‘vajina girişini sıkılaştırmak’ amacıyla uygulanır. Böylelikle cinsel ilişki sırasında hazzı, hissiyatı arttırmak ve orgazm fonksiyonunu sağlamak / kolaylaştırmak amaçlanmaktadır. İşlemden 7 gün sonra cinsel ilişkide bulunmak serbest. Vajinal giriş kısmının daraltması ve sıkılaşması erkek partner tarafından da hissedilebilmektedir.

İşlemden 2-3 hafta sonra etkinlik hissedilmeye başlanır. Sıkılaşma ve haz artışı etkisi işlemden 1 ay sonra hem kadın hem de erkek eşte belirgin hale gelmektedir.

Vajina içinde genişleme, ilişki sırasında his kaybı (his kaybı partner tarafından da ifade ediliyor olabilir), ilişki sırasında hiç orgazm olamama veya orgazm olmada güçlük gibi sorunlar yaşayan kadınlar başta olmak üzere, cinsel haz ve tatminini arttırmak isteyen herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Vajinal sıkılaştırma üretrayı da pozitif etkileyeceği için idrarını tutamayan; öksürünce, hapşırınca, kahkaha atınca idrarını kaçıran kadınlar için son derece mutluluk verici ikinci bir sonuç doğurmaktadır. Sıkılaşan genital bölge sayesinde idrar kontrolü de kolaylaşmaktadır.

 

Radyofrekans ile vajina daraltma, Viveve Teknoloji, Orgazm Tedavisi Vajina içine uygulanan radyofrekans işlemi son yıllarda geliştirilen oldukça yeni bir teknolojiyi içerir. ‘Viveve Teknolojisi’ ile piyasaya sunulan vajinal radyofrekans (vaginal radiofrequency) cihazı ile kadınlardaki cinsel ilişki sırasında haz alamama ve orgazm olma gibi problemlerin giderilmesi amaçlamaktadır.

Viveve teknolojisi ile vajina daraltma Kanada, ABD, Asya ve pek çok Avrupa ülkelerinden sonra ülkemizde de uygulanmaya başlanan yeni bir uygulama haline gelmiştir.

Kadınların cinsel problemlerinin başında yer alan ‘orgazm olamama’ sorunu son yıllarda Viveve teknolojisi ile geliştirilen vajinal radyofrekans işlemleri sayesinde ve yalnızca tek bir seansta sona mı eriyor?

Vajinal radyofrekans nedir, nasıl yapılıyor, hangi cinsel problemler için kullanılıyor?

Vajina içi radyofrekans nedir?
Vajina kanalına uygulanan radyofrekans işlemi ortalama 30 dakika kadar süren, uygulaması son derece basit ve son derece ağrısız bir işlem. Bu nedenle herhangi bir anestezi de gerektirmez. Vajen daraltma ameliyatlarına göre tamamen farklıdır; işlem sırasında kesi veya herhangi bir cerrahi işlem yapılmaz.

İşlem sırasında vajinayı açan spekulm türü aletlerin kullanılmaması da konfor yönünden diğer avantajlardan. Saptanmış kötü bir yan etkisi de yok.

Vajinal radiofrekans işleminden sonra istirahate de gerek yok; uygulamayı yaptıranlar işlemden hemen sonra normal hayatlarına devam edebilirler. İşlemin etkinliği için tek bir seans uygulaması da yeterli.

Hangi amaçla yapılır?
Vajina içi radyofrekans cihazı ‘vajina girişini sıkılaştırmak’ amacıyla uygulanır. Böylelikle cinsel ilişki sırasında hazzı, hissiyatı arttırmak ve orgazm fonksiyonunu sağlamak / kolaylaştırmak amaçlanmaktadır.

Vajinal radyofrekans nasıl yapılıyor? ‘İntroital sıkılaşma’ ne demek?

Öncelikle hasta jinekolojik muayene masasına alınır. Aynı jinekolojik ultrasonlarda kullanılan vajinal proba benzeyen uzun ince bir çubuk (vajinal prob) vajina içinde, kızlık zarının hemen arka kısmına doğru yerleştiriliyor. Bu bölgeye vajinal giriş anlamında ‘introitus’ adı verilir.

İntroitus, vajinal kanal içerisinde yer alır; kızlık zarının arka yüzünden başlar ve 1-2 cm gerisine kadarki alanı içerir. Özelliği, kadınlarda cinsel hazzı sağlayan sinir uçlarının en yoğun olduğu bölge konumunda olması. Klitoris, hatta G noktası olarak bilinen bölgenin sinir uçları introitusta yer alıyor.

Vajinal radyofrekans cihazının probu bu bölgede tam 5 tur 360 derece olarak döndürüldükten sonra işlem sonlanmakta. Bu bölgede yer alan fibroblast hücrelerinin uyarılması ile kolajen oluşumu sağlanmış olmakta, kolajenin artışına bağlı olarak gerçekleşen intorital sıkılaşma hem kadın hem de erkek eşteki cinsel hazzı arttırdığı ifade edilmektedir.

Vajinal radiofrekans nasıl etki eder?
Vajinal radiofrekans cihazı vajinanın introitus bölgesinde kollajenin artışına ve bu şekilde bu bölgenin sıkılaşmasına neden olmaktadır. Düşük doz (90 Jul/cm2 gücünde verilen monopolar enerji, vajina mukozasında 4-5 mm kadar derine inebilmektedir. Bu alandaki kolajen bağ dokusunun güçlenmesiyle cinsel ilişkide haz ve orgazm duygusunu belirgin şekilde arttığı gözlenmektedir. Çünkü bu bölgede klitorisi saran kollajen bağ dokusunun artışı, klitorisin ilişki sırasında mekanik etkiyi daha güçlü ve daha hissedilebilir şekilde yaşanmasını sağlamaktadır. ‘Fibroblast’ hücrelerinin uyarılmasına bağlı olarak gelişen kollajen artışı genelde işlemden 30 ile 90 gün arasında yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir.

İşlem ağrılı mıdır?
Hayır. Viveve teknolojisi içinde yer alan ‘soğutucu sistem’ işlemin ağrısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu nedenle o bölgedeki hafif bir ısı artışı veya hafif bir batma haricinde hiçbir olumsuz his yaşanmaz. Ayrıca, işlemden hemen sonra gündelik hayata normal şekilde devam edilebilmektedir.

Vajinal radyofrekans işlemi sonrası cinsel ilişki ne zaman serbest hale gelir?
İşlemden 7 gün sonra cinsel ilişkide bulunmak serbest. Vajinal giriş kısmının daraltması ve sıkılaşması erkek partner tarafından da hissedilebilmektedir.

Etkinlik ne zaman hissedilmeye başlanıyor?

İşlemden 2-3 hafta sonra etkinlik hissedilmeye başlanır. Sıkılaşma ve haz artışı etkisi işlemden 1 ay sonra hem kadın hem de erkek eşte belirgin hale gelmektedir.

İşlem sonrası şikayetler neler?
Hafif bir vajinal akıntı, hafif yanma, karıncalanma ve batma hisleri hastaların yalnızca küçük bir kısmında yaşanmaktadır. Çoğunda hiçbir şikayet ortaya çıkmaz.

Vajinal radyofrekans ile ilgili bilimsel çalışmalar…
Vajina içine uygulanan radyofrekans işlemi sonrası yapılan bilimsel çalışmalar genelde anket çalışmalarından oluşmaktadır. ABD ve Japonya’da yapılan çalışmalarda, 12 aylık bir izleme sonrasında hastaların % 88’i vajinal sıkılaşma hissinin belirgin şekilde arttığını ifade etmişlerdir. Yapılan uygulamalarda herhangi bir yan etkinin izlenmemesi de işlemin güvenilir olduğuna işaret etmektedir.

Vajinal radyofrekans uygulaması kimler için uygun?
Öncelikle işlemin adetsiz bir dönemde yapılması gerekir. Vajinal radyofrekans cinsel hazzı arttırmak için hiç doğum yapmamışlarda ya da sezaryenle doğum yapmışlarda uygulanabileceği gibi, doğum sonrasında vajinalarında gevşeme ve genişlemeye bağlı olarak cinsel hazzı azalan kadınlarda da uygulanabilir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında orgazm olamama (koital anorgazmi – coital anorgasmia) ve ilişki sırasında hissizlik veya his azlığı problemi yaşayanlar için de uygundur.

İşlemin tekrarlanması gerekiyor mu?
Genelde tek bir uygulama yeterli. Ancak dileyen hastalar 1 veya 2 yılda bir uygulamanın tekrarını yaptırabiliyorlar. İşlemin birden çok kez tekrarlanmasının herhangi bir riski de yok.

Radiofrekans, vajina içi lazer ile sıkılaştırmadan farklı bir uygulama mı?
Evet. Vajina içine lazer uygulaması ‘vajinal rejuvenasyon’ olarak bilinir. Bu uygulamada vajinal kanalın tamamı taranır ve amaç vajinal kanalın tümden sıkılaşmasını sağlamak.

Lazerle vajina daraltma işlemlerinde tümden vajinal sıkılaşma ve gençleştirme hedeflenirken, vajinal radyofrekans işlemlerinde yalnızca vajina girişindeki hazzın en yoğun olduğu ‘introitus’ bölgesinin sıkılaşması sağlanmaktadır. Ancak, radyofrekans cihazının doku penetrasyonu lazere göre çok daha fazla; yani radyofrekans enerjisi lazere göre cilt içinde çok daha derine kadar inerek, yüksek ölçüde kollajeni uyarıcı etkinliğe sahip. Bu yönüyle etkinliği daha fazla.

Herkes vajina içi radyofrekans yaptırabilir mi?
Vajina içinde genişleme, kendisinde veya eşi tarafından ifade edilen ilişki sırasında his kaybı, ilişki sırasında hiç orgazm olamama veya orgazm olmada güçlük gibi sorunlar yaşayan kadınlar başta olmak üzere, cinsel haz ve tatminini arttırmak isteyen herkes radyofrekans uygulamasından yararlanabilmektedir.

Vajinal radyofrekans uygulamasının ücreti nedir? İşlemin fiyatı, maliyetler
Vajinal radyofrekans cihazı işlemi merkezden merkeze farklı şekillerde ücretlendirilebilmektedir. Kullanılan sarf malzemeleri de işlemin maliyetlerini etkilemektedir. Ülkemizde çok yeni bir uygulama olduğu için radyofrekans uygulama fiyatları – ücretlendirmeler konusunda işlemi uygulayacak olan merkeze danışılması önemli.