7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

BİLECİK LABİA MAJORA BÜYÜTME

Labia Majora Büyütme Operasyonları (Büyük dudakların dolgunlaştırılması)
Büyük dudaklar bazı kadınlarda sarkık olabilir. Genetik olarak ya da fazla zayıflıktan kaynaklanan bu sorun estetik işlemi ile düzeltilip istenilen görüntü yani büyük dudakların istenilen boyutta olup iç dudakları örtmesi ile elde edilir. Bu uygulanan işleme labia majora büyütme operasyonları denir. Labium majuslara yağ ya da dolgu enjeksiyonu ile küçük dudakları örterek istenilen görüntünün elde edilmesini sağlar.

Kadınlarda bu dudaklar zamanla sarkabilir,incelebilir,renginde solmalar yaşanabilir ve bu da hem kötü bir görüntü ortaya çıkartır hem de kadının psikolojini bozar.

Büyük dudaklar neden sarkar?

En genel sebebi yaşlanmaya bağlı olarak vücuttan kaybedilen yağ oranıdır. Diğer nedenler ise hormonal sebepler ve sık mastürbasyon yapma gibi sebeplerden kaynaklı sarkmalar yaşanabilir.

Bu operasyon ile yapılan dolgu ile genital bögedeki sarkma, küçülme, incelme ve renk solması giderilir. Bu işlem Hyaluronik asid dolgusu veya yağ enjeksiyonları ile iki şekilde yapılabilmektedir.

Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır?

İki aşamada yaopılan bu işlem şu şekildedir:

-İlk olarak bir bölgeden yağ alınır.En çok tercih edilen bölge yağ oranının fazla olduğu göbek altı ve yan boşluklardır.

-ikinci aşamada ise alınan yağ büyük dudaklara enjekte edilmektedir.

Bu işlem uygulanırken sedasyon anestezi ile ve o bölgenin de lokal anestezi ile uyuşturularak estetik işlemi gerçekleştirilir.

Hyaluronik asid ile dolgu enjeksiyonları nasıl yapılır?

Piyasada hazır bulunan Hyaluronik asid enjekte edilir.İşlem kalıcılığı 6-9 ay arasında değişmektedir.Bu işlem nadir yapılmaktadır genellikle tercih edilen yağ enjeksiyonudur.

Büyük Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

İşlem 1 saat kadar sürmektedir. Alınan yağların transferi için yapılan kesiler çok derin ve büyük olmadığı için dikişe çoğu zaman gerek yoktur.

Büyük dudaklara yağ dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Bu işlemde yağ enjekte edildiği için ve enjekte edilen yağın %50’si kendiliğinden eriyip kaybolacağını göz önünde bulundurarak yağ fazla enjekte edilir ve kalan yağda kendini besleyerek kalıcılığını koruyacaktır.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat etmeli?
Operasyondan 2 gün sonra hasta işine başlayabilir. Bir hafta boyunca sıcak sudan uzak durulmalıdır.1 ay kadar da ağır sporlar ve cinsel ilişkide bulunmamalıdır.

 

Vajina Dış Dudak Estetiği
Kadınlar gençliklerindeki dolgun Vajina dış dudaklarına yeniden kavuşmak isterler. Bununla birlikte, aşırı derecede çıkık ve aşağı doğru sarkan dış dudaklar, kıyafetlerde nahoş bir şişkinlik yaratabilir. Dışarı doğru oluşan çıkıklık, ya fazla yağlı dış dudaklardan, veya yağ bakımından yetersiz, gerilmiş ve fazla deri içeren dış dudaklardan kaynaklanır, ya da bu ikisinin kombinasyonundan. Hasta bunun dışında önemli miktarda mons pubis sarkması ve pübik yağlanma için de değerlendirilmelidir, zira bunlar da dış dudak ameliyatı için seçilecek yaklaşımı etkileyecektir . Vajina iç dudak (Labia minör) ve Vajina dış dudak (labia majör) ameliyatları, ilk sırayı minör yani Vajina iç dudak alacak şekilde, aynı ameliyat içinde uygulanabilir.

Vajina Dış Dudak Estetiği Ameliyat Öncesi Değerlendirme
Hastanın şikayetleri değerlendirilir. Sabahleyin, ameliyat için gelmeden önce hastanın kendisini traş etmesi faydalı olacaktır veya bu işaretleme sırasında da yapılabilir. Dış dudaklar, hasta ayakta dururken ve ayrıca yatarken pozisyonundayken, simetri açısından incelenir. Bu süreç sırasında kendisini görmek için hasta bir el aynası kullanır. Bazen fazla olan kısım sadece gevşemiş, fazla deridir, fakat bazen de yağ fazlası söz konusu olabilir. Deri veya yağ fazlası, dağınık halde de olabilir, önce veya arkada da olabilir.

Hastaya, dış dudakların küçültülmesinin, klitoral başın çıkıntı yapması ile sonuçlanabileceği anlatılır. Bazen dış dudakların küçültülmesi, hastanın daha sonra vajina iç dudak veya klitoral baş küçültme ameliyatı istemesine neden olabilir. Hastaya ayrıca, dikiş hattının, daha koyu ve daha açık dokular arasında veya kalın ve ince deri arasında bir kontrasta yol açabileceği de anlatılır. Eğer bu hususlar hastaya ameliyat öncesi anlatılır ve gösterilirse, endişe etmesi için genellikle bir sebep kalmayacaktır.

Vajina Dış Dudak Ameliyat Tekniği
Gençlik yıllarındaki labia majör tam bir doluluğa sahiptir, fakat aşırı bol yağ çıkıntısı konjenital olabilir veya kilo alımıyla ortaya çıkabilir. Obezite Vajina dış dudaklarında labia majör yağ ve derisinin büyümesine yol açmaktadır. Hamilelikten veya kilo kaybıda sonra ya da yaşlanma neticesinde, majör yağ kaybedebilir, hatta deri fazlası ve kırışma söz konusu olabilir. Bu da dış dudağın aşağı sarkmasına ve daha çıkık görünmesine sebep olur. Dış dudaklar, sebebe bağlı olarak yani aşırı yağ veya deri, ya da bu ikisinin kombinasyonu ile küçültülebilir. Lazer epilasyon bir trend haline gelmeden önce, doktorlar kesimleri geleneksel olarak dış dudakların ortasında yapıyorlardı. Bununla birlikte, genital kılların alınması durumunda, bu yaralar çok görünür olabiliyordu. Bu yüzden ben kesi hattını, artık vajina iç ağzına gelecek şekilde daha az fark edilebilir bir lokasyona almış durumdayım.

Vajina Dış Dudak Sarkması Ameliyatı Sonrası
Dış dudak sarkması ameliyatı sonrası yaralara bir gün için ya da tamamen düşene kadar Steri-Strips uygulanır. Ameliyat sonrası öneriler Vajina iç dudak için geçerli olanlarla benzerdir. Genital bölge antiseptiği ile bölge temizlenebilir. Ameliyat dikişleri 2 hafta içinde erir. 4 hafta kadar cinsel ilişkiye girmemesi önerilir.

Komplikasyonlar
vajina dış dudak ameliyatıKomplikasyonlar alışıldık değildir. Hematom görülebilir, fakat çok nadirdir, tabii eğer aşırı miktarda yağ çıkarılmamışsa. Labia Vajina dış dudak ameliyat sonrası önemli oranda şişebilir, fakat bu durum bir hafta içinde düzelmeye başlar. Hastanın önemli oranda rahatsızlık hissetmesi alışılmadık bir durumdur. En yaygın komplikasyonlar, yetersiz küçültme veya deri ya da yağın asimetrisidir ki bunları 6 ay sonra tekrar gözden geçirmek gerekebilir. Eğer subkütiküler kapatma yapılmışsa yara izleri nadiren sorun oluşturur. Eğer bu husus ameliyat öncesi hastayla konuşulmuşsa ve kesimin yeri optimalse, renk kontrastı da genellikle bir sorun oluşturmaz. Sürekli ağrı veya cinsel fonksiyon bozukluğu gibi durumların görülmesi ise muhtemel değildir.

En kötü potansiyel komplikasyon, aşırı deri kesimidir, bu durum, vajinal kuruluğa, kıyafetlerde rahatsızlığa ve estetik deformiteye yol açabilir.

Hastalar Vajina dış dudak estetiği ameliyatı sonrası büyük bir memnuniyet duyduklarını, ameliyat öncesi beklentilerinin gerçekçi olduğunu anladıklarını belirtmişlerdir.