7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

BARTIN PUBİS TEPESİ ESTETİĞİ

Pubis estetiği, son zamanlarda daha fazla talep edilen genital bölge estetiği operasyonları arasında yer alır. Pubis bölgesinin normalden yüksek, kalın ve hacimli oluşu psikolojik kaygıları da beraberinde getirebilmektedir. Pubis bölgesi estetiği ‘Puboplasti’ veya halk arasında ‘Venüs tepesi estetiği’ olarak bilinir.

Pubis bölgesi neresidir? Venüs tepesi nerededir?
Pubis bölgesi veya halk arasındaki tabiri ile ‘Venüs tepesi’, kasık bölgesinin altından klitoris bölgesinin üst kısmına kadar uzanan üzeri tüylerle kaplı üçgen şeklindeki genital alandır. Cilt altı yağ tabakasından zengindir. Venüs tepesi kadınlarda cinsel yönden erotik bölgelerden birisidir.

Pubis tepesi halk arasında ‘Bikini bölgesi’ veya ‘Venüs tepesi’ olarak da ifade edilmektedir. Tıbbi isimleri ‘Mons Pubis’ dir ve ‘Pubis Tümsekciği’ veya ‘Pubis Tepesi’ olarak geçer.

Pubis estetiği neden yapılır? Venüs Tepesi Operasyonlar
Pubis bölgesinin normalden daha kabarık ve hacimli oluşu kadınlarda, özellikle tayt, bikini, sıkı pantolon giyme sırasında dışarıdan belirgin hale gelmesine, bu da estetik problemlere yol açabilir.

Pubis bölgesinin büyüklüğü özellikle genç kızlarda önemli ölçüde estetik kaygılara yol açabilir, psikolojiyi, cinsel hayatı ve sosyal yaşamı olumsuz yönde etkiler. Bu durumda pubis estetiği operasyonları yani ‘Puboplasti’ (Venüs tepesi operasyonları) yapılmaktadır.

Venüs tepesi estetiği en fazla estetik sorunlar nedeniyle yapılır.

Pubis alanı neden bazılarında daha büyük ve iridir?
Pubis alanı cilt altı kısmında yağ dokusundan zengin bir bölgedir. Özellikle kilolu kadınlarda ya da daha önceden kilo alıp sonradan hızlı kilo verenlerde bu bölgede kalan fazla yağ dokusu şişkin, kabarık, iri bir görünüme yol açabilir. Hatta bazen zayıf kadınlarda bile, yapısal sebeplerle bu bölge normalden daha kalın ve iri olabilir. Bu durumlarda puboplasti operasyonları tercih edilmektedir.

Pubis estetiği nasıl yapılır? Puboplasti
Puboplasti yani pubis estetiği, bu bölgenin aşırı düzeyde yağlı ve kalın oluşu durumunda sezaryen operasyonu için yapılan kesiye benzer bir cerrahi kesi yapılarak yağların çıkartılması olabilmektedir. Ancak günümüzde daha çok tercih edilen yöntem liposuction ve lazer lipoliz gibi ameliyatsız yöntemlerdir.

Pubis estetiği operasyonları (puboplasti) genelde liposuction ile bu alandan yağ çekilerek yapılmaktadır. Böylelikle o bölgenin küçültülerek estetik olarak daha güzel bir görünüm kazanması sağlanabilmektedir.

Büyük dudaklara dolgu
Bazı durumlarda pubis bölgesi ve hatta karın, belin yan kısımları, bacağın iç kısımlarından liposuction ile alınan yağ dokusu büyük dudaklara yeniden enjekte edilebilir (Lipofilling). Böylelikle büyük dudakların daha dolgun ve canlı bir görünüm kazanması sağlanmaktadır. Bu işleme ‘Büyük Dudaklara Yağ Enjeksiyonu’ (Büyük dudak dolgusu) adı verilmektedir.

Puboplasti operasyonunun riskleri var mıdır?
Doğru operasyon tekniği uygulandığında kanama, enfeksiyon gibi her ameliyat için geçerli riskler haricinde belirgin bir komplikasyonu yoktur. Gebelik, doğurganlık, cinsel ilişkide haz ve orgazm üzerine herhangi bir olumsuz etkisi de yoktur. Operasyondan birkaç gün sonra normal sosyal hayata ve iş yaşamına dönülebilir.

Pubis küçültme için ameliyatsız yöntemler
Pubis tepesinin küçültülmesi için günümüzde eximia, karboksiterapi, vaser, mezoterapi lipoliz (yağ eritici iğneler) gibi alternatif yöntemler de mevcuttur.

Pubis tümseksiğinin (Mons pubis) ameliyatsız yöntemlerle küçültülmesi biraz daha sabır gerektirir. Ortalama 8-10 seans uygulama gerektirir ve 2 ay kadarlık bir zamanı kapsar. Çoğu zaman birkaç işlemin bir arada yapıldığı ‘Kombine Tedaviler’ ile daha kısa sürede başarıya ulaşılabilir. Böylelikle belirgin şekilde sonuç alabilmek mümkündür.

Pubis tepesi için puboplasti operasyon ücretleri nasıldır?
Pubis estetiği, puboplasti operasyonu için ücretler ve ameliyat maliyetleri kişiden kişiye yapılacak ameliyatın türüne, genişliğine ve anestezi şekline göre değişmektedir. Pubis estetiği fiyatının saptanması için öncelikle bir muayene yapılması şarttır.

Dileyen hastalar operasyon için sabah aç karınla geldiklerinde basit bir değerlendirme ve ayrıntılı bilgilendirmeden hemen sonra operasyona alınabilirler.

Pubis estetiğiyle aynı seansta kombine ameliyatlar
Pubis estetiği (puboplasti, venüs tepesi estetiği) ile aynı seansta iç dudak estetiği, lazerle renk açma, büyük dudak estetiği, vajina daraltma operasyonları gibi diğer genital estetik ameliyatları da uygulanabilir.

 

Pubis Estetiği
Pubis estetiği son zamanlarda sıklıkla tercih edilen genital estetik operasyonlarından biri olmuştur. Pubis dediğimiz bölge bikini bölgesi olarak bilinmektedir ve halk arasında da bu bölgeye aynı zamanda Venüs tepesi de denmektedir. Pubis bölgesi eğer olması gerekenden daha yüksek, çıkık ve kalın duruyorsa pubis estetiği yapılabilir.

Neden pubis estetiği yapılır?
Pubis bölgeniz yani bikini bölgeniz normalden daha çıkıksa giydiğiniz kıyafetlerde bu durum kötü bir görüntü oluşturabilir. Özelliklede tayt ve mayo gibi kıyafetleri pubis bölgesi çıkık olan hanımlar giymek istemezler. Bu durumdan rahatsızlık duyan kadın hem psikolojik olarak etkilenir ve bu da beraberinde cinsel hayatını etkiler. Pubis alanının bazı hanımlarda daha iri olmasının sebebi ise oradaki yağ dokusudur. Bazı hanımlarda fazla kilodan kaynaklı çıkık olabilir bazılarında ise kilo alıp verme sonucu orada kalan yağ dokusundan dolayı kabarık durabilir. Bu sıkıntıdan pubis estetiği sayesinde rahatlıkla kurtulursunuz.

Pubis estetiği nasıl yapılır?
Sezaryana benzeyen bir cerrahi kesi ile fazla yağ alınır fakat bu işlem günümüzde çok tercih edilmemektedir. Gelişen teknoloji ile bu işlem yerine liposuction ve lazer lipoliz gibi ameliyatsız yöntemler kullanılır ve bu görüntüden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Genel olarak liposuction ile bu alandan fazla yağın çekilerek bölgenin küçültülmesi ile pubis estetiği gerçekleşmiş olur ve kadın kısa sürede istenmeyen bu görüntüden kurtulur.

Pubis estetiğinin riskleri var mıdır?
Gebelik ve doğurganlığı etkileyecek bir sıkıntısı yoktur. Cinsel ilişki açısındanda haz alamama ve orgazm problemi yaşatacak bir estetik değildir. İşlemden sonra iki gün içerisinde normal yaşantınıza dönebilir işinize gidebilirsiniz.

Pubis estetiği ile aynı anda yapılabilecek estetik işlemleri nelerdir?
Pubis estetiği ile aynı seansta iç dudak estetiği, vajina daraltma, lazer ile renk açma ve büyük dudak estetiği de yapılabilinir.