7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

AYDIN VAJİNAL RADYOFREKANS

Viveve Vajinal Radyofrekans

Viveve vajinal radyofrekans vajina içine uygulanan bir sıkılaştırma yöntemidir. Vaginal Radiofrequency cihazı kullanılarak yapılan bu işlemde kadınlarda cinsel ilişki sırasında haz almaları ve orgazm olmaları amaçlanır. Viveve teknolojisi kullanılarak yapılan vajina daraltma işlemi ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinde yaygındır. Türkiye’de de kullanılan bu uygulama sayesinde kadınlar, cinsel ilişkide daha mutlu oluyorlar, kendilerini daha çekici hissediyorlar. Ülkemizde yaygın olan orgazm olamama sorunu Viveve teknolojisi ile çözülebiliyor.

Vajinal Radyofrekans nedir?

Vajinal Radyofrekans ortalama 30 dakika sürer, ağrısız ve acısızdır. Anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Vajina daraltma ameliyatından farklıdır, kesi olmaz. Vajinal Radyofrekans cerrahi bir işlem değildir. Bugüne kadar görülmüş hiçbir yan etkisinin olmadığı bu uygulama oldukça pratik geçer, kişiler uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilir. Çoğunlukla tek seans yeterlidir.

Vajina içine yerleştirilen radyofrekans cihazı, vajina girişini sıkılaştırarak bu bölgeden alınan hazzı arttırır. Vajina daraltıldıktan sonra kadınlar cinsel ilişki sırasında daha hassas olur, haz hisseder ve orgazm fonksiyonu kolaylaştırılır.

Vajinal Radyofrekans nasıl yapılır?

Vajinal Radyofrekans yaptırmak isteyen hastalara öncelikle vajinal proba benzeyen uzun ince bir çubuk yerleştirilir. Kişilerin vajina içine yanı kızlık zarının hemen arkasına doğru yerleştirilen bu çubuk bölgede tam 5 tur 360 derece olarak döndürülerek işlem sonlandırılır. Uygulamanın yapıldığı vajinal giriş bölgesine introitus adı verilir.

Öncelikle hasta jinekolojik muayene masasına alınır. Aynı jinekolojik ultrasonlarda kullanılan vajinal proba benzeyen uzun ince bir çubuk (vajinal prob) vajina içinde, kızlık zarının hemen arka kısmına doğru yerleştiriliyor. Bu bölgeye vajinal giriş anlamında ‘introitus’ adı verilir. İntroitus, vajinal kanalda yer alır, kızlık zarının arka yüzünden başlayarak geriye doğru 1-2 cm kadar olan alana yayılır. Kadınlarda cinsel hazzı sağlayan sinir uçlarının en yoğun olarak bulunduğu bölge burasıdır. Hatta G noktası yani klitoris de burada yer alır.

Uygulama yapılan bölgede yer alan fibroblast hücreleri uyarılarak kolajen oluşumu sağlanır. Kolajenin artışıyla birlikte introrital bölgesinde sıkılaşma başlar. Böylece hem kadınlarda hem de partnerlerin de cinsel haz artar.

Vajinal Radyofrekansın faydaları nelerdir?

Vajinal radyofrekans, kolajen artışıyla birlikte vajinanın sıkılaşmasını sağlar. Monoplor enerji düşük dozda verilerek vajinanın mukozasında 4-5 mm kadar derine inilir. Buradaki kolajen bağ dokusu güçlendirilerek cinsel ilişkide haz ve orgazm arttırılır.

Cinsel ilişkide hazzın en çok yaşandığı bölgelerden biri klitoristir. Klitorisi saran kolajen bağ dokusunun artması, klitorisin mekanik etkiyi daha güçlü ve daha etkili bir şekilde hissetmesini sağlar. Uygulamadan sonra kolajen artışı 30-90 gün arasında yoğun bir şekilde gerçekleşecektir.

Vajinal Radyofrekans ağrılı mıdır?
Viveve teknolojisi tamamen ağrısızdır. Uygulamanın içinde yer alan soğutucu sistem sayesinde işlem çok rahat geçer. Uygulama sırasında hafif ısı artışı olsa da kişiler bunu hissetmez, hafif bir batma hissi dışında herhangi bir acı duymazsınız. Uygulamadan sonra herhangi bir acı hissedilmez.

Vajinal Radyofrekans uygulamasından sonra 7 gün boyunca cinsel ilişkide bulunulmaz. 7. günden itibaren kişiler cinsel ilişkiye girebilir. İşlemin etkisi 2-3 hafta sonra hissedilmeye başlanır. Tamamen sıkılaşma ve haz artışı işlemden sonraki ilk bir ay içinde belirgin olacaktır.

Viveve Vajinal Radyofrekans kimlere uygun?

Bu uygulamayı yaptırmak isteyen kadınlar regl olmadığı bir dönemde yaptırmalıdır. Vajinal radyofrekans doğum öncesi ve ya doğum sonrası kullanılabilir. Doğum sonrası vajinal gevşemeye bağlı olarak kadınlarda haz kaybı yaşanabiliyor. Bunun önüne geçmek için vajinal daraltma yaptırmak isteyen kadınlar radyofrekans vajinal daraltma uygulamasını değerlendirebilir.