7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

ANKARA VAJİNA BEYAZLATMA – BİKİNİ BÖLGESİ RENK AÇMA

VAJİNA RENK AÇMA

Vajina beyazlatma konusu Instagram’da paylaşılan videonun ardından gündeme geldi. Video üzerine oldukça konuşuldu ancak bir yandan da insanlar vajina beyazlatma uygulamalarını merak etmeye başladılar. Aslında burada sadece vajina beyazlatmadan bahsetmek konuyu geçiştirmek olacaktır.

Çünkü kararmalar sadece genital bölgede değil, koltuk altı, bıyık bölgesinde de meydana gelebiliyor. Kararmalar zaman zaman meydana gelebilirken, ancak bu kararmalar sağlık açısından bir sorun oluşturmuyor. Öte yandan kadınlar estetik açıdan bu durumdan rahatsızlık duyabiliyor ve vajina beyazlatma, koltuk altı beyazlatmak için çeşitli yöntemlere başvurabiliyor.

VAJİNA BEYAZLATMA NEDİR?

Önce konuya, merak edilen soruya yani; vajina beyazlatma nedir, sorusuna yanıt verelim. Zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı kararmalar meydana gelen genital bölgeye çeşitli yöntemler uygulanarak beyazlatılması işlemlerinin bütününe vajina beyazlatma diyebiliriz.

Peki bu kararmalar neden meydana geliyor? Genital bölgede meydana gelen kararmaların nedeni büyük çoğunlukla renk pigmentleridir. Ancak bu duruma neden olabilecek bir çok şey olabilir. Bu kararmalar; cilt sorunlarından kaynaklanabileceği gibi, terlemeden, yanlış iç çamaşırı tercihinden, jilet kullanımından, ağda kullanımından ve hatalı epilasyondan dolayı da meydana gelebilmektedir. Yine hormonal değişimler ve doğum kontrol hapları da bu kararmalara neden olabilmektedir.

Lazer ile renk açma işlemi nasıl yapılır?

Lazer ile yapılan renk açma tedavileri ortalama olarak 15-20 dakika sürer. İşlem öncesi lokal anestezik etkili krem kullanılması ağrı hissini ortadan kaldıracaktır. Genel anestezi ihtiyacı bulunmamaktadır. İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital ağartma, beyazlatma amaçlanmaktadır.

Lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterlidir. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir. İşlem son derece ağrısızdır. İşlemden hemen sonra kişi işinin başına dönebilir.

Bikini Bölgesi Beyazlatma

Bikini bölgesinde( vajinada) meydana gelen kararmaların nedenleri nelerdir?

Vajinada meydana gelen kararmalar koltuk altı bölgesinde de olduğu gibi yanlış ve kalitesiz yapılan ağda, jilet kullanımı, yanlış epilasyon aletleri, aşırı terleme gibi nedenlerden vajinada kararmalar meydana gelebilir. Aynı zamanda vajinada kararma bu nedenlerin dışında doğuştan da meydana gelmiş olabilir. Özellikle esmer tenli insanların bikini bölgesi (vajina) koyu renklidir.

Bikini bölgesi (vajina) kararmasını önlemek için hangi iç çamaşırları tercih edilmelidir?

Bikini bölgesini( vajinanın) kararmasını istemiyorsanız Polyester Kilotlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Bu kumaş tipine sahip olan külotlar bikini bölgesinin (vajinanın) hava almasını engeller, dolayısıyla terlemesine neden olur. bu durumda zamanla vajinanın kararmasına sebebiyet verebilir.

Bikini bölgesi ( vajinayı) hem doğal hem de tıbbı yöntemlerle beyazlatabilmeniz mümkün. Ancak kişiler genellikle doğal yöntemleri tercih ederler. Hangi yöntemleri tercih edeceğiniz kesinlikle kendi kişisel kararınıza bağlıdır.

Lazerle bikini bölgesi (vajina) nasıl beyazlar?

Lazer ile vajina beyazlatma toplamda 25 dk sürer. İşlem sırasında ağrı sızı hissedilmemesi için lazer olacak vajina bölgesine anestezik krem sürülür. Yapılan işlemlerde vajina bölgesine melanin pigmentini üreten hücrelerin tahrip edilmesi sağlanır. Böylelikle vajina bölgesinin beyazlaması sağlanır.