7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

AKSARAY ORGAZM OLAMAMA TEDAVİSİ

KADINDA AKINTI, ZEVK SUYU VE BOŞALMA ARASINDAKİ FARK NEDİR?
Kadında cinsel ilişkide boşalma ve zevk suyu nedir?
Halk arasında sık sık aynı sanılan veya karıştırılan bir konudur boşalma ve akıntı konusu. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kadınlarda erkeklerde olduğu gibi gerçek bir boşalma yani sıvı akması olmaz. Kadınlar cinsel ilişki veya masturbasyon gibi durumlarda orgazm olabilirler, orgazm sırasında aşırı kasılma ve fazlaca zevk hissi olur ancak erkeğin penisinden akan sıvı gibi gerçek bir sıvı akışı olmaz. Kadınlarda cinsel ilişki sırasında penisin içeri girmesini kolaylaştırmak için vajina içinde kaygan ve berrak sıvı salgılanması olur, bu sıvı erkekteki gibi dışarı akacak veya fışkıracak şekilde değil sadece vajina içerisini kayganlaştıracak şekilde olur. Buna halk arasında kadınlarda “zevk suyu” ismi verilir. Erkekte cinsel zevkin artması ile buna benzer bir kayganlaşma olmaz ancak kadında cinsel zevkin hissedilmesi ile vajina içerisinde bu kayganlaşma olur.

Kadında zevk suyu ile akıntı arasındaki fark nedir?
Halk arasında zevk duyu diye tabir edilen ve vajina içerisinin kayganlaşmasını sağlayan sıvı ilişki sırasında ve ilişkiden hemen sonra hafifçe dışarıya sızabilir ve erkeğin penisinin dışına bulaşabilir. Bu sıvı berrak ve kokusuz bir sıvıdır. Kadınlarda enfeksiyon veya mantar gibi nedenlerden kaynaklanan akıntı sıvısı ise kötü kokulu ve daha koyu bir sıvıdır. Akıntı sıvısı da erkeğin penisine bulaşabilir ve ilişki sırasında veya hemen sonrasında vajinadan dışarı akabilir ancak bu sıvı daha kötü kokulu ve daha koyu kıvamda bir sıvıdır, beyaz veya sarı yeşil renklerde olabilir. Zevk suyu diye tabir edilen sıvı ise berrak ve daha akışkandır. Bazen bu iki sıvı birbirine karışarak da ilişki sırasında penis üzerine veya dışarıya bulaşabilir.

İlişki sırasında zevk suyu denilen kayganlık sıvısı veya enfeksiyon durumunda olan akıntı asla kırmızı veya pembe lekelenme şeklinde olmaz. Bu şekilde bir renkte akıntı oluyorsa mutlaka doktor kontrolü gereklidir, bunun başka sebepleri olabilir.