7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

AKSARAY GENİTAL ESTETİK – GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

GENİTAL ESTETİK – GENİTAL BÖLGE ESTETİĞİ

1 ) Neden vajina estetiği?

Son zamanlarda fazlası ile popüler hale gelen cinsel estetiğin yapılmasındaki asıl amaç, daha çok normal doğum sonrası vajina bölgesinde ortaya çıkan kalıcı esnemeler neticesinde meydana gelen hoşnutsuzlukların giderilmesi ve psikolojik bakımdan kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleridir.

Bazı bayanlarda, labia minora’ların (küçük dudakların)” doğuştan asimetrisi veya “fil kulağı” şeklinde ifade dilen geniş yüzeyli olması psikolojik ve işlevsel bir takım sorunları da beraberinde getirmektedir.

Aynı şekilde, vajinal bölgede doğumun gerçekleşmesinden sonra meydana gelen kalıcı esnemeler dışında hoşnutsuzluk doğuran diğer bir olumsuz durum da “Epizyotomi” yani doğum esnasında bebeğin çıkması için gerçekleştirilen kesilerdir. Bu bölgede iyileşme sonrası oluşan nedbe dokusu (skar), gerek kadının, gerek ise erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir ve kadın bakımından ilişkiyi ağrılı bir ıstırap haline getirebilir.

 

2 ) Labioplasti kimlere yapılır?

Bu operasyon daha çok, genital estetik endişesi duyan bütün kadınlara yapılabilmektedir. İç dudak estetiği operasyonu için ergenlik dönemini geçmek yeterlidir. Kızlık zarı vajina ağzından yaklaşık 3 cm ile 4 cm içeridedir. İç dudaklar ise, vajinanın dışında kalır, dolayısı ile labioplasti operasyonu kızlık zarına zarar vermez ve bakirelere de uygulanabilir. Aynı zamanda, bu operasyon doğum yapmış veya yapmamış bütün kadınlara da rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu ameliyatın, orgazmı arrtırma veya azaltma gibi bir etkisi yoktur. Labioplasti yapılan bayanların hepsi, ilerleyen zamanlarda hamile olabilir ve normal doğum yapabilir.

3 ) Labioplasti sonrası dönem

Bu ameliyat sonrası pek fazla ağrı hissedilmez. Ameliyatın uygulandığı bölgeye özel bir bakımın yapılmasına da ihtiyaç duyulmaz. Cinsel organı temiz ve kuru tutmak yeterli olur. Labioplasti ameliyatı riskli ameliyat grubuna girmez ve komplikasyon oranı oldukça azdır. Kalıcı ve kesin çözüm ile memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Labioplasti operasyonu sonrası kadının kendine güveni, cinsel mutluluğu ve hayat kalitesinde artış olur.

4 ) Vajina daraltma (Vajinoplasti)

Tüm kadınlar güzel ve estetik görünmek ister ve yapılan genital estetik operasyonlar ile kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok istek ve ilgi görmektedir.

VAJİNA ESTETİĞİ

5 ) Daha önce doğum yapmamış kadınlarda da vajina daraltıcı ameliyatlar yapılabilir mi?

Cinsel hazzın fazlalaşması için, daha önce doğum yapmamış, hatta bekar olan bayanlarda da vajina daraltıcı ameliyatlar uygulanabilmektedir.

6 ) Vajina daraltma operasyonlarından sonra kişiler nelere dikkat etmelidirler?

Vajina daraltma operasyonlarının ardından iyileşme bu bölgenin iyi kanlanabilmesi nedeninden dolayı, son derece hızlıdır. Ancak gene de, ameliyatın ardından iyileşmenin daha düzgün ve hızlı olabilmesi amacı ile pansumanların düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ayrıca ameliyatın ardından, 1 ile 1.5 ay boyunca cinsel ilişkiden uzak durmak gerekmektedir.

7 ) İşlevsel amaçlı cinsel estetik operasyonları

İşlevsel operasyonlarda asıl amaç, gerçekleşen doğumlar veya bağ dokusu elastikiyetinin az oluşu neticesinde sarkan mesane ve rektumun, normal anatomik pozisyonlarına göre tamir edilmesi ve vajinada bulunan fazla dokuların temizlenmesidir. Bunun sonucunda idrar tutamama gibi problemler ile beraber vajinadaki genişleme ile alakalı olarak görülen cinsel fonksiyon bozukluğunun onarılmasıdır.

8 ) Vajina genişletme operasyonları

  • Daha çok evliliklerinin ilk zamanlarında, disparoni (cinsel birleşme anında ağrı, acı hissi) problemi bulunan kişilerin tedavilerinde, son zamanlarda cerrahi yöntemler kullanılmaktadır.
  • Bunun için basit bir muayene ile ağrıya duyarlı bölgeler tespit edilip lokal anestezi ile (bölgesel uyuşturularak) bu bölgenin çıkartılması ve/veya vajen girişinin bir miktar genişletilmesi cinsel ilişkide ağrı problemini tümden giderilebilmektedir.

9 ) Vajenin daraltılması (Vaginoplasti)

Vajen yaşlanma, çok fazla yapılan cinsel ilişkiler, normal doğum / doğumlar, kürtaj gibi jinekolojik müdahaleler neticesinde genişleyebilmektedir.

Vajinada görülen bu genişleme, ne yazık ki kalıcı olmakta ve bu durum da cinsel ilişkide çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Geniş ve elastikiyetini yitirmiş olan vajina, ilişki esnasında penisi tamamı ile kavrayamadığından dolayı, hem kadında hem de erkeklerde cinsel tatminsizliğe ve zaman içinde cinsel isteksizliğe de sebep olabilmektedir.

Vajinanın esnemesi, genişlemesi ve elastikiyetini yitirmiş olması gibi durumlarda, vajina basit bir cerrahi müdahale ile daraltılarak, hem görünüm bakımından (estetik olarak) hem de işlevsel bakımdan çok daha iyi bir konuma getirilebilir.

Vajinanın daraltılarak dikilmesi ameliyatına “vajinoplasti” (vaginoplasti ameliyatı, vaginoplasty) ismi verilir.

VAJİNA ESTETİĞİ

10 ) G Noktası büyütme operasyonları

  • ABD ve Avrupa’daki çeşitli merkezler tarafından yıllardır yapılan G noktası büyütme operasyonları son zamanlarda ülkemizde de gerçekleştirilmektedir.
  • G noktası büyütme operasyonu “G Spot Augmentation” veya “G spot amplification” olarak da ifade edilmektedir.
  • G noktası (G spot) vajina üst duvarında, ortalama olarak 2 ile 3 cm arasında içeride, pelvis kemiğinin alt bölgesinde, “skene bezlerinin” yoğunlaştığı bir alan olup, kadınlarda aynı klitoris gibi orgazm ve zevk alma ile alakalı fonksiyonları da yer almaktadır.
  • Hafif anestezi altında bir kaç dakika süren bir işlemle, G noktasına verilen dolgu maddeleri ile bu alan genişletilerek cinsel ilişkide hazzın artışı sağlanabilmektedir. Pek çok kadın bu şekilde cinsel ilişki sırasında hazzın arttığını ve orgazm olmaya başadıklarını ifade etmektedirler.

11 ) Diğer genital operasyonlar

  • Aynı şekilde, son zamanlarda özellikle Avrupa ülkelerinde bekaretin cerrahi operasyon ile yeniden kazandırılması amacı ile hymenoplasti (kızlık zarı onarımı) ameliyatları da güncellik kazanmıştır.
  • Ülkemizde de son yıllarda dahaçok “evlilik yıldönümleri” nde evli bayanlar eşlerine sürpriz yapmak amacı ile hymenoplasti ameliyatlarına da ilgi duymaktadırlar. Lokal anestezi ile beraber (uyuşturularak), 3 ile 5 dakika civarında süren ve herhangi bir riski bulunmayan bu ameliyatlardaki amaç, “ilk geceyi taklit eder şekilde” ilk ilişkide kanama gelmesini sağlamaktır.