7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

ADANA G NOKTASI BÜYÜTME – ESTETİĞİ – ORGAZM AŞISI – ORGAZM OLAMAMA TEDAVİSİ

G NOKTASI NEDİR? G NOKTASI BÜYÜTME NASIL YAPILIR ? NE İŞE YARAR

Kadınlar orgazmı klitoral ve vajinal olmak üzere iki şekilde yaşamaktadır.

Klitoris vajina girişinde üst kısımdadır sürtünme ve yüzeyel temas ile erekte olup uyarılarak kadının orgazm olmasını sağlamaktadır.

Vajinanın ön duvarında yaklaşık 2 cm iç kısımda bulunan g noktasının uyarılması ile de vajinal orgazm sağlanmaktadır. Cinsel ilişkide uyarılan kadında g noktasına biriken kan miktarındaki artış g noktasının hacmi genişletir ve şişlik oluşmasını sağlar bir nevi g noktası erkekte olur. Penisin vajina içindeki ileri geri hareketleri erekte olmuş g noktasına sürtünmesi ile basınç ve titreşime oluşur bu durum kadının orgazm olmasını sağlar. Vajinal orgazmın diğer adı da g noktası orgazmıdır.

Hem Klitorise hemde g noktasına cinsel ilişki sırasında gelen kan miktarı artar ve bu yapılar erkekte olarak genişleyip daha büyük hacime ulaşır. Bu kabarma ve hacim artışı klitoris ve g noktasının sürtünme ile daha fazla uyarılmasına neden olarak orgazma ulaşmayı kolaylaştırır.

KADINLARDA G NOKTASI NEREDEDİR?

Kadınların g noktası vajinanın ön duvarında 2-3 cm içeride bulunan parmak ya da penis temasıyla kabarıp hacmi artan bir dokudur. Erkekteki prostat bezinin kadındaki karşılığı g noktasıdır. Cinsel birleşme ile vajina içerisine salgı üreten skene bezlerinin kümeleşmesi g noktası oluşur. Bundan dolayı g noktasını klitoris gibi bir organ olarak değil de anatomik bölge olarak tanımlamak daha doğru olur.

G NOKTASI NE İŞE YARAR ?

G noktası kadınlarda vajinal orgazmı sağlayan erojen yapıdır. Kadınların çoğu masturmasyon yada sürtünme ile klitorisin uyarılması ile orgazm olabilmelerine rağmen vajinal orgazm olamamaktadır. Cinsel ilişki de penisin vajina içerisindeki ileri geri hareketi ile orgazm olamamak kadınlarda; cinsel ilişkide tatminsizlik, mutsuzluk, ve güvensizlik, depresyon ve öfke patlamalarına yol açabilmektedir.

Cinsel ilişki sırasında orgazm olamamak kadınlar arasında yaygın görülen sorundur. Yapılan bilimsel araştırmalarda kadınların % 50-60 ‘ nın orgazm olamadığı tespit edilmiştir. Orgazm olmama oranı bu kadar yüksek olmasına rağmen orgazm olamama şikayeti ile jinekoloğa giden hasta sayısı çok azdır.

Kadınlar cinsel ilişkide orgazm olmamayı pek dikkate almazlar. Cinsel ilişkiye girebiliyorlarsa, erkek orgazm oluyorsa kadınlar orgazm olup olmamalarını önemsemezler ve sorun yokmuş gibi davranırlar. Bazen erkek daha mutlu olsun diye orgazm taklidi dahi yaparlar.

 1. Cinsel ilişkide orgazm olamamak cinsel işlev bozukluğudur. Fakat kadınların çoğu cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşmamanın normal olduğunu sanmaktadır.
 2. G noktası enjeksiyonları, dolgusu ile orgazm sorunları ortadan kalkabilmekte. Kadınlar aralarında g noktası dolgu işlemine orgazm aşısı yada g noktası aşısı da demektedir.
 3. G noktası dolgu işlemi ile bir çok kadın cinsel ilişkide ilk defa orgazm duygusunu tatmaktadır.

G NOKTASI NASIL UYARILIR? G NOKTASI ORGAZMI NASIL OLUR?

G noktası mastürbasyon yada cinsel ilişkide uyarılabilir. Kadın g noktasını uyarmak istediğinde parmağını vajinasının ön duvarı boyunca 3 cm ilerletip dairesel hareketler ( g noktası masajı ) basınç uygulayarak g noktasını uyarabilir.

G NOKTASI DOLGUSU NEDEN YAPILIR?

 • G noktası dolgusu cinsel ilişkide vajinal orgazm olamayan kadınların orgazm olabilmesi için
 • Orgazm olmasına rağmen şiddetini yeterli bulmayan orgazmı daha şiddetli yaşamak için
 • Doğum yada yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı vajina genişliği artan kadınların, Eskiden olduğu gibi orgazmı daha şiddetli olmak istedikleri için
 • Orgazm olmadıkları halde orgazm olmuş gibi taklit yapmaktan vazgeçmek için
 • Cinsel ilişkide g noktası ile penis arasındaki sürtünme ne kadar fazla olursa cinsel ilişkiden alınan haz ve vajinal orgazm da o kadar güçlü olur.
 • Normal doğum, yaşlanma, cinsel ilişki sayısının fazlalığı gibi bir çok neden vajina genişlemelerine sebep olmakta penisin g noktası üzerindeki baskısını azaltmaktadır. Vajinal genişlemeler kadınların orgazm olmasını zorlaştırmaktadır. Bu durum erkekleri kadınlara göre daha fazla etkilemektedir.

G NOKTASI DOLGU İŞLEMİNE İHTİYACI ARTTIRAN DURUMLAR?

 • Kadının orgazmı daha şiddetli yaşamak istemesi
 • Normal vajinal doğum
 • Yaşın ilerlemesi
 • Kişinin kollajen bağ dokusunun özelliğine bağlı olarak vajinal genişlemenin olması
 • Cinsel ilişki sayısının artması
 • Partnerinin penis kalınlığının ince olması
 • Orgazm olamayan kadınların ve artık orgazm olmak istemeleri
 • Bu sebeplerden dolayı kadınlar g noktası aşısı – dolgusu yapılmasını istemektedir.

Kadınların %40 -50 si orgazm olamazlar, bu duyguyu yaşamak ve cinsellikten alınan hazzı arttırmak için g noktası büyütme işlemi yaptırabilirler.

G NOKTASI BÜYÜTME OPERASYONU NASIL YAPILIR?

Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da gittikçe yangınlaşan g noktası büyütme operasyonuna Türkiye’de de ( g shot ) rağbet artmıştır.

G noktası büyütme operasyonu genelde lokal anestezi ile yapılır. Hasta jinekolojik muayene masasında hazırlanır spekulum ile g noktası alanı müdahale edilebilecek şekle getirilip lokal anestezi yapılır, anestezinin etki etmesi için 30 saniye beklenir enjektörler içinde hazır olarak bulunan dolgu g noktasına enjekte edilerek hacmi arttırılır. G noktası dolgusu 5-10 dakika sürer. Aynı gün günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlemden 2-3 gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz. G noktası dolgusunun etkisi ortalama 12 ay devam etmektedir. G noktası büyütme ameliyatı sonrası hastaların % 85 inde cinsel performansta artış saptanmıştır.

G NOKTASI BÜYÜTME FİYATI?

G noktası dolgu işlemi fiyatı kullanılacak dolgu malzemesinin kalitesine , işlemin uygulanacağı hastaneye, işlemi yapacak olan doktora ve aynı anda yapılacak diğer genital estetik ameliyatın varlığına göre değişmektedir.

Kadınlarda vajinanın üstünde bulunan, kadın genital yapısında labia minor (iç dudak) dediğimiz yerin üst birleşiminde olan erektik organa klitoris denir. Üzerinde ortalama 4000 sinir sonlanması bulunan Klitorisin İşlevi cinsel haz alınmasıdır. Bu rakam tüm organlardaki sinir hücresi sonlanmasından fazladır. Kadınların G Noktası ile birlikte en çok haz aldıkları bölge burasıdır.

G noktası büyütme ameliyatı ve orgazm aşısı nedir

G NOKTASI, vajen içindeki en hassas yapıdır. Alman Jinekolog Dr.Ernest Grafenberg tarafından keşfedilmiş ve literatüre sunulmuştur. Kadın vajinasının üst bölümünde 3-4 cm içinde, bazen elle farkedilebilen, süngerimsi hissedilen 1-2 cm çapında daha sert bir bölgedir. G noktasının uyarılması kadında farklı bir haz yaratır. İyi ve kaliteli bir orgazmın arkasında anlayış, sabır ve uyum kadar G noktasının uyarılması da önemlidir. Her kadında G noktası vardır ve farklı anatomik lokalizasyonlarda yer alabilir.

G noktası büyütme ameliyatı ve orgazm aşısı nedir

G NOKTASI NEDEN BU KADAR ÇOK İLGİ GÖRÜYOR?

Cinsel birliktelik sırasında erkek bu noktayı pozisyon gereği daha az uyarır ve birliktelik sırasında da salınan östrojen hormonu ile vajina tavanı kalınlaşır. Zaten daha sert olan bu bölgenin incelmesi ve duyarlılaşması daha yavaş olur. Bu durumlarda G Noktasını daha belirgin hale getirmek ,uyarılma süresini azaltmak, cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmak için G Noktası büyütme ameliyatları yapılabilir.G noktası büyütme ameliyatı ve orgazm aşısı nedir

G NOKTASI BÜYÜTME AMELİYATI KİMLERE UYGUNDUR?

G noktası büyütme işlemi, cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan ya da normal zevk alıp da daha fazla zevk almak isteyen tüm kadınlara uygulanabilir.G noktası büyütme ameliyatı ve orgazm aşısı nedir

G NOKTASI NASIL BÜYÜTÜLÜYOR?

Lokal anestezi altında ,G noktasının olduğu bölgeye dermal enjeksiyon şeklinde uygulanır,uygulama yaklaşık 5 dk sürer, dolgu maddeleri kullanılarak bu işlem yapılabilir, işlemden hemen sonra hasta normal hayatına döner.