7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

LAZERLE VAJİNA DARALTMA

Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamalarından olan Lazerle Genital Daraltma, tıbbi açıdan Vajinoplasti Ameliyatına ihtiyaç duymayan, vajina duvarlarında aşırı genişleme olmayan, idrar torbası ve bağırsak sarkması olmayan kişilerde cinsel yaşam kalitesini arttırmak için kullandığımız bir yöntemdir. Cinsel yaşama katkısı yanında vajinal atrofi, vajinal kuruluk ve hafif idrar kaçırma problemlerinde de etkili olmaktadır. Farklı prob kullanımı ile dış dudaklarda daha genç ve canlı bir görünüm sağlanması yanında, genital bölgede koyu renklenmede açılma gözlemlenmektedir.

Lazerle Genital Daraltma Uygulaması
Lazerle genital daraltma uygulaması genital estetik ameliyatları gibi ağrılı bir işlem olmadığı için lokal ve genel anestezi yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Vajinada bir batma hissi ve sıcaklık artışı dışında bir his oluşmayacaktır. İşlem muayenehane şartlarında yapılmakta olup, işlem sonrası normal yaşama dönülebilmektedir. Fraksiyonel karbondioksit lazer cihazına bağlı vajinal başlık ile vajina duvarlarına lazer ışınları aktarılır. Işınlar ile hasarlanan dokuda kolajen protein üretimi başlar. Doku kendi kendini yenilemeye başlar. Aktarılan ışınlar, fraksiyonel karbondioksit lazer cihazının özelliği sebebiyle tüm dokuda hasar vermeyeceği, bölgeler halinde vereceği için, sağlam dokuların da hasarlı dokuların yerini almasıyla vajinal duvarlarda sıkılaşma başlar. Vajinal sıkılaşma tüm vajina kanalı boyunca oluşacaktır. Yaklaşık 20-25 dakikalık bir süreç içinde işlem tamamlanır. Genelde 1 seans olarak yapılan lazerle genital daraltma uygulaması kişiye göre değişiklik göstermektedir. Sağlanan daralmanın devamlılığı için 1-2 yılda bir tekrarlanması uygun olacaktır.

Lazerle Genital Daraltma Etkisi
Uygulama sonrası doku iyileşmesi 1-2 hafta içinde tamamlanacaktır. Uygulamanın başarılı etkileri 1 ay sonrasında hissetmeye başlayacaksınız. Cinsel ilişki için doku iyileşmesini beklemek yerinde olacaktır. 1-2 haftalık sürecin beklenmesi daha kaliteli bir cinsel yaşama sahip olmanız için yeterlidir. Vajina çapı daraldığından cinsel ilişki sırasında sürtünme ve temas hissi artacaktır. Vajinal sıkılığa bağlı, cinsel istekte artış ve orgazm sayısında artış beklenir. Cinsel hayata dönüş Vajinoplasti Ameliyatına göre daha hızlı olmaktadır. Vajina çapının daralması vajinaya komşu olan idrar yollarına etkilemesi sebebiyle hafif idrar kaçırma durumlarında da pozitif sonuçlar sergilenmektedir.

Lazerle Genital Daraltma Tedavi Alanları
Vajinal sıkılaşma
Hafif idrar kaçırma
Vajinal atrofi
Vajinal kuruluk

LAZERLE VAJEN DARALTMA
Hamilelik, normal doğum, yaş, kilo gibi nedenler vajina kaslarında gevşemeye yol açabilir. Artık vajina estetiğinde yepyeni bir tedavi yöntemi var: ‘Lazerle Vajina Daraltma’:’CO2

Kadın cinsel organları hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir. Bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları gibi sorunlara yol açabilir. Kadın cinsel ilişkide yetersizlik duygusu, estetik kaygısı ve özgüven problemi yaşayabilir.

Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi CO2 Nedir?

Kadının yaşamını ve ruhsal durumunu olumsuz etkileyen bu sorunu, CO2 (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) ile kolayca çözebiliyoruz. CO2 bir fraksiyonel karbondioksit lazer olup yeni ve eşsiz lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırıyor. İşlem gün içinde 15 20 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hasta hemen normal yaşantısına devam edebiliyor. Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşmuyor.

CO2 nasıl etki etmektedir?

Lazer enerjisi vajinal mukoza dokusuna etki ederek kollojen üretimini stimüle eder, vajinal kayganlığı arttırır ve vajinal duvarların doğal şekline dönmesini sağlarken dehidrasyon (Kuruluk) gibi problemleri ortadan kaldırır, vajinal dokunun fonksiyonel olarak iyileşmesini sağlar.

Bu sayede vajinal kuruluk ve elastikiyet kaybı sonucunda oluşan ve cinsel birleşme sırasında problem yaratan kaşıntı, tahriş ve ağrının ortadan kaldırılması mümkün hale gelir. Sonuç olarak bu yolla tedavi edilen hastaların büyük bir çoğunluğunun cinsel ve sosyal hayat kalitelerinde önemli derecede gelişme yaşandığı rapor edilmiştir.

Fraksiyonel karbondioksit lazer enerjisi eğer vajinal sarkma ve kaslara bağlı bir problem yoksa vajinal doku kaybı sebebiyle meydana gelen vajinal atrofiyi etkin bir şekilde tedavi eder.

Bu stimülasyon ve yenilenme işlemi dokulara ve hücrelere etki ederek bir kaç haftada tamamlanır. Sonuçlar tedavinin bitmesinden 1 / 1.5 ay sonra çarpıcı çekici bir şekilde görülmeye başlanır.

Neden Lazerle Vajina Estetiği?

-Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor (non-invasive)
-Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor
-15-20 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabiliyor
-Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor
-Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm
-Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem

CO2 Lazer Teknolojisi Hangi Durumlarda Kullanılıyor?

-Vajinal Daraltma (vaginal tightening)
-Vulva deri rengi açma (whitening)
-Rahim Ağzı Yaraları (Cervikal dysplasia)
-Genital siğiller (condylomalar) ya da tüm vücut siğilleri, nasırlar

Kişide Östrojen Eksikliği ve Vajinal Şekil Bozukluğu Sonucu Oluşan ;
– Vajinal gevşeklik,
– Vajinal kaşınma,
– İritasyon,
– Vajinal Kayganlık ve Kuruluk Problemleri,
– Cinsel İlişki Sırasında Acı Duyma (Dyspareunia) gibi
SOSYAL HAYAT KALİTESİNİ BOZAN BU RAHATSIZLIKLARDAN CO2 TEKNİĞİ İLE KURTULACAKLAR

Sık Sorulan Sorular:

Cinsel estetik ameliyatı ihtiyacı olan hastaların şikayetleri nelerdir?

Bu hastaların öncelikli olarak estetik açıdan sorunları bulunmaktadır. Fiziki görünümdeki sorun da hastanın psikolojisine olumsuz etki etmekte, cinsel ilişki sırasında konsantre olamama gibi problemler karşımıza çıkmaktadır. Yine vajinanın geniş olduğu durumlarda, cinsel haz alamama, vajen içinden ses gelmesi, labiumların kıvrılarak vajen içine girmesi ve ağrı yaratması, yine kıyafetlerde ve mayo giyerken sorun yaşamaları sayılabilir.

Cinsel estetik problemlerin nedeni nelerdir?

Başta genetik ve yapısal nedenler, aşırı kilo alıp verme, normal doğum, fazla sayıda doğum, bebeğin iri olması, sık kürtaj başlıca nedenlerdir.

Doğum yapmamış bayanlarda vajen daraltma ameliyatı ya da labioplasti ameliyatı yapılabilir mi?

Özellikle yapısal nedenler, genetik nedenlerle vajeninanın geniş olduğu durumlar, ya da labiaların sarkık olduğu durumlar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Hatta bazı bakire bayanlarda bile labialarda sarkıklık olmaktadır. Bu operasyonlar doğum öncesinde, labioplasti ise bakire bayanlarda da yapılabilir. Kızlık zarı ile bir ilgisi yoktur ve zarar vermez. Bu kişiler ileride normal doğum yapabilir.

Vajinal estetik operasyonlarından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Operasyon sonrasında, doktor kontrolleri ve pansumanlarınızı aksatmamalısınız. Operasyon sahasını sıcak su ile temas ettirmeyiniz. 4-5 gün sonra normal banyonuzu yapabilirsiniz. Cinsel ilişkiden yaklaşık 1 ay boyunca kaçınmalısınız.

 

Lazerle Vajinal Daraltma | Gençleştirme | Sıkılaştırma | rejuvenasyon
Lazerle yapılan vajinal daraltma işlemine hastalarımız tarafından Lazerle vajina gençleştirme – vajinal yenilenme – vajinal rejuvenasyon – vajina sıkılaştırma da denmektedir.

Vajinal daraltma ameliyatlarımızı hem lazer kullanarak hemde cerrahi yöntem ile yapmaktayız. Doğru hastaya doğru yöntemin kullanılması hastanın operasyondan sonraki memnuniyeti için en önemli noktadır.

Günümüzde kadınlar, güzel, çekici ve kendine güvenen biri olarak bedensel duyumların ve zevklerin keyfini çıkarmak ister.

Doğum yapmış kadınlar doğumdan sonra genital yapılarının eskisi gibi olmadığını değiştiğini fark ederler. Doğumdan sonra yıllar geçse dahi genital organların doğum öncesindeki eski haline geri dönmesi mümkün değildir.

Vajina genişliğinin artmasına sadece normal doğumlar neden olmaz.
Yaşın ilerlemesi
Cinsel ilişki sayısının fazla olması
Ağır yük taşınan işlerde çalışmak yada spor yapmak halter gibi
Kişinin kalıtsal bağ dokusunun özelliğine bağlı olarak ( özellikle fazla sigara içenlerde )
Düşükler ve kürtaj yaptırmak gibi jinekolojik müdahaleler
Menopoz sonucu östrojen düzeyinin azalması
Vajinal genişlik artabilir.

Bir yanda kendine güvenen, bedenini bilen ve özgürce cinselliğin keyfini çıkaran kadınlar varken, öteki yanda cinsel ilişki sırasında memnuniyetinin azaldığını, cinsel ilişki sırasında gaz çıkarır gibi seslerin geldiği gibi hoşnutsuz durumların oluştuğu ve genelde orgazm olamadığını ifade eden kadınlar vardır.

Yapılan bilimsel araştırmalar kadınların orgazm olmasını vajina ile penis arasındaki sürtünmelere, yani cinsel ilişki sırasında vajina duvarlarının mekanik olarak uyarılması ile vajinal kasların kasılması ve penisi daha kuvvetli olarak sarmasına bağlı olduğunu göstermiştir.

Doğumdan sonra yada yukarıda yazdığımız doğum dışındaki nedenlerden dolayı genişlemiş olan vajina eski darlığına ve elastikiyetine ulaşamaz daha geniş ve daha az esneyebilen bir yapıya sahip olur.

Bu nedenlerden dolayı hem erkek hemde kadın cinsel ilişkiden eskisi gibi haz alamaz.

Vajinanın eski darlığına ve elastikiyetine kavuşmasını hem lazer teknolojisi kullanılarak hemde cerrahi yöntem ile gerçekleştirebilmekteyiz.

Lazerin vajina üzerindeki en önemli etkisi : Vajina duvarının kanlanmasını ve kollajen yoğunluğunu arttırarak, vajinal duvarın eskisine göre gençleşmesini ve daha elastik bir yapıya sahip olmasını sağlamasıdır. Lazerin vajina üzerindeki gençleştirme etkisini hazırladığımız videodan izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

Lazerle gençleşen ve daha elastik yapıya sahip olan vajina duvarı penisi daha sıkı kavrayacak ve cinsel ilişki sırasında hem kadın hemde erkek birbirini daha fazla hissedecektir.

Lazer ile yapılan vajinal daraltma işleminin diğer bir olumlu etkisi de vajinanın kuruluğu varsa bunun düzelmesini ve ph dengesini sağlayıp vajinal enfeksiyonları ( mantar ) engellemesidir.

Lazer ile yapılan vajinal daraltma ameliyatının avantajları nelerdir?
Lazerle vajinal daraltmada kesi yapılmadığı için dikiş kullanılmaz
Ağrısız olduğu için lokal yada genel anestezi kullanılmasına gerek yoktur
İşlemden çok kısa bir süre (5 gün ) sonra cinsel ilişkiye girilebilir
Çalışan kadınlar öğle arasında bile lazerle vajinal daraltma yaptırıp işlerine rahatlıkla dönebilirler
20 dakika gibi kısa sürede yapılabilir
Muayenehanede yapılabilir
Dikiş ve kesi yapılmadığı için risksiz ve yan etkisi olmayan oldukça güvenilir bir yöntemdir
Uygun hastada başarı şansı yüksektir
İşlemden sonrada hastanın ağrısı olmaz
Lazer ile yapılan vajinal daralma ameliyatının dezavantajları nelerdir
3-4 hafta sonra ikinci bir seans uygulanması gerekebilir ve daha iyi sonuç verir. 2 yıl sonra tekrar yapılması gerekebilir
Rahim, idrar torbası ve barsak sarkması olan hastalarda etkili değildir

Kimlere lazer ile vajinal daraltma yapılabilir kimlere cerrahi yöntem uygulanabilir?
Hastaya vajinal daraltma işleminin lazerle mi yoksa cerrahi yöntemle mi yapılmasının daha uygun olduğu söyleyebilmemiz için öncelikle muayene edilmesi gerekmektedir.

Normal vajinal doğum yapmamış olan kadınlara lazerle vajinal daraltma işlemi rahatlıkla uygulanabilir.

Normal doğum yapmış bir kadında bazen 3-4 santim daraltma yapılması gerekebilir.

Bundan dolayı normal doğum yapmış idrar torbası, rahim, ve barsak sarkması olan kadınlarda vajinal daraltma işleminin lazer yerine cerrahi yöntem ile yapılması daha etkili ve iyi sonuç vermektedir.

İstisna durumlar olabilir bazen normal doğum yapmış olan kadınların vajinal genişliklerinde aşırı miktarda artış olmaz bunlara lazer ile vajinal daraltma yapılabilir.

Lazer ve cerrahi yöntem ile yapılan vajinal daraltma işlemleri arasındaki farklar nelerdir:
Normal doğum yapmış olan kadınlara genellikle cerrahi yöntem ile vajinal daraltma yapılmaktadır çok fazla bir genişlik artışı yok ise nadiren de olsa lazer ile vajinal daraltma yapılabilir.

Normal doğum yapmamış kadınlara ise genellikle lazer ile vajinal daraltma yapılmaktadır. Çok nadiren de olsa cerrahi yöntem kullanılması da gerekebilir.

Lazer ile vajina en fazla yarım santim kadar daraltılabilirken cerrahi yöntem ile hastaya yeterli olacak şekilde istediğimiz kadar daraltma yapabilmekteyiz ( bazen 3-4 santim daraltma yapılması gerekebilir )

Lazer ile yapılan vajinal daraltmanın etkisi bir iki yıl sürerken cerrahi yöntemin etkisi çok daha uzun yıllar sürmektedir.

Lazer kullanılarak yapılan vajina daraltma işleminde dokular kesilmez dikiş kullanılmaz. Cerrahi yöntemde ise daraltma yapılacak kadar doku çıkarılır ve dikiş atılır.

Lazer ile yapılan vajina daraltma işlemden bir hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Cerrahi yöntemde ise bir ay sonra cinsel ilişkiye müsaade edilir.

Gerek lazerle gerekse de cerrahi yöntemle yapılan vajinal daraltmada hasta memnuniyetini arttıran en önemli konu, doğru hastaya doğru yöntem ile operasyon yapılmasıdır.

Dileyen hastalarımız

Lazerle vajinal daraltma nasıl yapılır

Cerrahi yöntemle vajinal daraltma nasıl yapılır bu konuları tüm detayları ile inceleyebilirler videoları izleyebilir.

Lazerle vajinal daraltma fiyatları
Lazer ile yapılan vajinal daraltma fiyatları işlemin yapılacağı yere ( hastahane ,özel muayenehane) ve aynı anda yapılacak diğer estetik ameliyatlara ( labioplasti, iç dudak estetiği, g noktası enjeksiyonu, kızlık zarı dikimi genital beyazlatma ) göre değişmektedir. Lazer ile yapıla