7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

LAZERLE VAJİNA BEYAZLATMA

VAJİNA BEYAZLATMA

Sağlıklı bir cinsel yaşamın yolu çiftlerin önce özgüvenli olmalarından geçiyor. Hamilelik, yaşlanma, sıcak ağda uygulaması gibi nedenlerle kadınlarda genital bölgede görülen renk koyuluğu cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyebiliyor.

PSİKOLOJİNİZİ BOZMASIN
Genital bölge dokusu yoğun estrojen hormonu içermektedir. Kadınların pek çoğu gebelik sırasında artan estrojen hormonları nedeni ile genital bölgelerindeki renk koyulaşmalarından şikayet etmektedir. Gebelik sonrasında da bu bölge kararmaları kalıcı olabilmektedir.

Gebeliğin haricinde;

 • Sık ve sıcak ağda uygulamaları
 • Yaşlanma
 • Bir takım ilaçların kullanımı
 • Ergenlik
 • Epilasyon
 • Güneşlenme
 • Menopoz
 • Hormonal problemlere bağlı olarak vulva adı verilen dış genital alanda renk koyuluklarının ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.
 • Genital bölgedeki bu kararma fiziksel anlamda herhangi bir sorun ortaya çıkarmamaktadır.
 • Bunun yanı sıra kişinin kendisini eski haliyle kıyaslaması psikolojik sorunları beraberinde getirebilmektedir. Cinsel hayatı önemli ölçüde etkileyen bu durum ilişki sırasında özgüven eksikliği, tatminsizlik ve cinsel isteksizliğe yol açabilmektedir.

DOKULARI GENÇLEŞTİRİYOR
Genital bölgedeki cilt vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas bir yapı içermektedir. Bu nedenle ağır kimyasal peeling ve kremler uygulamak yerine fraksiyonel erbiyum YAG lazer uygulamaları sonuç açısından çok daha yüz güldürücü ve kolaydır. Genital bölge fraksiyonel lazer uygulamalarıyla görsel renk bozukluklarının düzeltilmesinin yanında genital bölgede hücresel gençleştirme de sağlanmaktadır. Böylece hastaların hem psikolojik sorunları düzelmekte hem de yaşam kaliteleri artmaktadır.

AĞRISIZ VE ACISIZ BİR YÖNTEM

Lazer ile yapılan renk açma işlemi oldukça ağrısız bir uygulamadır.

Uygulamadan yaklaşık 20 dakika önce yüzeysel anestezik etkili krem uygulamak ağrı hissini ortadan kaldırmak için yeterli olmaktadır. Uygulanan işlem yaklaşık yarım saat sürmektedir. Bölge uygun lazer aparatı ve enerjiyle taranmaktadır. İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital ağartma, beyazlatma amaçlanmaktadır. Lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterlidir. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilmektedir. Uygulanan lazer ışığının kısırlık, adet düzensizliği veya cinsel istek üzerine herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

KISA SÜREDE İSTENİLEN SONUÇ ELDE EDİLİYOR
İşlem sonrası kişi günlük hayatına devam edebilmektedir. Sadece 1-2 gün su teması olmazsa bölge daha kolay iyileşmektedir. Yüzeysel doku iyileştirici kremler bir hafta boyunca sabah akşam hasta tarafından uygulanmaktadır. Bölgede birkaç gün süre ile şişme (ödem), kızarma ve daha sonrasında geçici kararma ortaya çıkabilmektedir. Daha sonrasında cilt kendiliğinden soyularak dökülecek ve alttan daha canlı, açık renkli, parlak bir cilt dokusu çıkacaktır. Yenilenen deri dokusu daha sağlıklı, dolgun ve parlak görünümde olacaktır. Yaklaşık 10 günde bölge tamamen iyileşmektedir.

 

Cinsel yaşamımız, vücutdaki özel bölgelerin estetik görünümü ile büyük ölçüde etkilenmektedir. Bu bölgelerde hijyen kadar, estetik de çok büyük önem taşımaktadır. Genital organının görüntüsünden hoşnutsuz pek çok genç kadın bu sorunlarını kimseyle paylaşamamak da ve cinsel birliktelikde başarısız olacağı kaygısıyla kendilerine güvenlerini kaybederek cinsel birlikteliği ve evlenmeyi ertelemektek zorunluğunda kalabilmektedir.
Kararan genital bölge için lazerle renk açma

Psikolojik ve fizyolojik sorunlara yol açabilen şekil ve görünüm bozuklukları; kişinin kendine olan güvenini azaltmakta ve cinsellikten gerektiği gibi keyif almasını engellemektedir. Yine sosyal ortamlarda da kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Oysa artık genital renk koyuluğunun çözümü lazerle ve kozmetik ürünlerle göründüğünden çok daha kolay bir hale gelmiştir.
Genital lazer estetiği uygulamalarının yaygınlaşması
Lazer genital bölgede;

 • ağda,
 • epilasyon,
 • güneş,
 • ilaç kullanımı,
 • hamilelik
 • yaşlanma,
 • menopoz,
 • ergenlik

gibi durumlarda ortaya çıkan renk koyuluklarının ortadan kaldırmaya yardımcıdır.
Bu uygulamalarla sadece görsel renk bozuklukları değil aynı zamanda genital bölgede hücresel gençleştirme de yerine getirilmektedir. Böylece hastaların hayat kaliteleri yükseltilirken, psikolojik bozuklukları da düzelmektedir.

Lazerle özellikle genital renk açma uygulaması ortalama 30 dakika süren ve lokal anestezi eşliğinde yapılan bir uygulamadır. Uygulamadan yaklaşık 10 gün sonra etkinliği gözle görülür bir şekilde hissedilir. Hastaların hiçbir aktivite kısıtlaması söz konusu değildir. Zararlı kimyasal madde içeren bazı renk açıcı ürünlerin aksine, lazerle çok daha güvenli bir uygulama ile genital bölge renk koyuluğunuz sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşacaktır.