7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

İZMİR VULVA AUGMENTASYONU – VAJİNA HACİM KAZANDIRMA – VULVA LİPOSUCTİON

VULVA AUGMENTASYONU NEDİR? VAJİNAYA HACİM KAZANDIRMA – VULVA YAĞ ENJEKSİYONU (LİPOSUCTİON)

Vulva bölgesinden yani büyük dudaklar ve mons pubis (tüylü, üçgen şekilli bölge) bölgelerinin düzlüğünden veya inceliğinden şikayet eden hastalara yağ enjeksiyonu yapılması işlemidir.Karın, kalça ya da uygun bir bölgeden alınacak yağlar, hacim kazandırılması istenen alanlara enjekte edilir. Sedasyon anestezi altında yapılabilen bu operasyon ortalama 1 saat sürmektedir.İyileşme süreci son derece hızlıdır. Birinci günden itibaren rahatlıkla günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Tıbbi literatürde “mons pubis” olarak adlandırılan, kişinin genital organının yerleştiği tüylü, üçgen şeklindeki bölgeye vulva denir. Özellikle bazı kadınlarda üçgen şeklindeki bu bölge fazla düz olduğundan kişiler bu durumdan şikayetçi olabilmektedir. Bu tarz bir problemi olan hastalara lipofilling ve lipoinjection olarak adlandırılan yağ enjeksiyonu yöntemi uygulanarak vulva augmentasyonu, bir başka deyişle vulva bölgesine hacim kazandırma işlemi yapılabilmektedir.

Vulva Augmentasyonu Nasıl Yapılır?

Vulva bölgesine hacim kazandırmak için kalça, basen, karın veya bacaklardan alınan yağ yapıları, hacim kazandırılması hedeflenen üçgen bölgeye enjekte edilir. Yapılan enjeksiyon ile bölgedeki düzlük, buruşukluk ortadan kaldırılmış olur.

Vulva augmentasyonu sedasyon anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Vulva Augmentasyonu Operasyonu Ne Kadar Sürer?
Bütün işlem yaklaşık olarak 1 saat kadar sürede tamamlanır.

Vulva Augmentasyonu Sonrası
Hacim kazandırma sonrası iyileşme oldukça çabuk gerçekleşmektedir ve kesi, dikiş olmadığından herhangi bir iz kalmaz. 1 hafta kadar süreyle hafif bir şişlik gözlenmesi normaldir. Ortalamada 1 gün kadar sonra kişi gündelik yaşamına rahatlıkla döner.

Vulva Augmentasyonu Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkar?
Operasyon ardından ortalamada 1 ay kadar sonra gerçek sonuç ortaya çıkabilmektedir. Aktarılan yağların %40-50 si 6 ayın sonunda kalıcı olarak kalmaktadır, kalan yağlar hayat boyu kalıcıdır.

Vulva Augmentasyonu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Vulva augmentasyonu yapan doktor seçimi önem taşır çünkü bu işlem operasyonel bir uygulamadır ve hem doğru, istenen sonuçların alınması hem de risklerin en aza indirilerek istenmeyen sonuçlardan kaçınılması gereklidir.

Vulva Bölgesine Yağ Enjeksiyonu – Vulva Bölgesine Liposuction
Yağ enjeksiyonu (lipofilling, lipoinjection) vücudun bir başka alanından alınan yağların özel işlemlerden geçirilerek yine aynı kişide bir başka alana aktarılması işlemidir. Özellikle yüz bölgesi, göz altları, çukur bölgeler, yanak, elmacık kemiği, çene ucu belirginleştirmede, bacaklardaki eksiklik ve eğriliklerin düzeltilmesinde, meme büyütmede, genital bölgeye hacim kazandırmada, vulva ve penis kalınlaştırmada kullanılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu Yağ Enjeksiyonu Başarısı Neye Bağlı Olarak Değişir?
Yağ enjeksiyonunda başarı, kullanılan cerrahi malzemeye, yağın alınış ve veriliş biçimine, yağların çeşitli işlemlerden geçirilerek aktarılmasına bağlı olarak değişmektedir. Aktarılan yağların yaklaşık %40 ı 6 ay sonra kalıcı olarak kalabilmektedir. Bu durumda ameliyat başarısı için yeterlidir. Bir miktar erime olduğundan ihtiyaçtan biraz daha fazlasını aktarmaktayım. Böylelikle istenilen sonuç elde edilebilmektedir. Bazen bazı durumlarda tekrarı gerekebilir. Bunun için yağ enjeksiyonu sonrası 6 ay geçmesini beklemek gerekmektedir.

Özellikle çok miktarda yağ enjeksiyonu yapmak başarıyı arttırmamaktadır. Nispeten hareketsiz bölgelerde başarı şansı daha fazla olmaktadır. Özellikle yanak, elmacık kemikleri, genital bölge de oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Yağlar liposuction tekniği ile alınmaktadır. Operasyon sedasyon ve lokal anestezi tekniği ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hasta genel anestezi almadan ve operasyon sırasında bir şey hissetmeden, yaklaşık 1,5 saat içinde ameliyat olarak evine gider. Yüz bölgesinde ve yağların alındığı bölgelerde herhangi bir iz kalmaz.

Yağ Enjeksiyonu Sonrasında Neler Yaşanır?
Yağ enjeksiyonu yapılan alanlarda 3-5 gün süren bir şişlik meydana gelecektir. Bu şişlikler aktarılan bölgeye ve miktara bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 1 hafta sonra şişlikler inmeye başlayacaktır. 1 ay sonra yağ enjeksiyonu yapılan alanın sonucunu beğenirsiniz. 6 ayın sonuna kadar biraz azalma devam edecek, 6 ayın sonundaki sonuç ise nihai ve ömür boyu kalıcı olan sonuçtur.