7/24 Randevu ve sorularınız için arayabilirsiniz : 0 (232) 000 0 000

GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA

Genital Bölge Beyazlatma Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Genital bölgeye uygulanan estetik tedaviler gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir.

Labia minoranın küçültülmesi, labia majoranın dolgunlaştırılması ve vajinal gençleştirmenin yanı sıra genital bölgedeki koyu cildin ağartılması yani genital bölge beyazlatma da son yıllarda sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Genital Bölge Neden Kararır?

Genital bölgeye uygulanan epilasyon yöntemleri nedeniyle kıllı bölgenin altında kalan koyu ten rengi daha görünür hale gelmiştir.Genital kararma (koyulaşma, hiperpigmentasyon) hem kadınlarda hem de erkeklerde anal ve genital bölge çevresindeki deri renginin koyulaşmasıdır. Yaşlanma, hormonal sorunlar, vajinal enfeksiyonlar, doğum sonrası skar dokusu gelişmesi veya genetik sebeplerden dolayı ciltte aşırı hiperpigmentasyon yani genital bölge cilt renginde koyulaşma oluşabilir. Genellikle Ortadoğu, Akdeniz ya da koyu ten renkli kadınlarda belirgindir.

 

Genital cildin koyu pigmentasyon sorununu çözümlemek için çeşitli çözümler ortaya atılmasına rağmen bu tedavilerin hiçbiri kalıcı ve tatmin edici bir sonuç vermemektedir. Vulvar ve anal bölgeye sürülen topikal kimyasallar birlikte pek çok cilt sorununa yol açmıştır ve sonuçlar geçicidir. Bu bölgedeki deri çok hassas olduğundan, kimyasal ajanların uygulanmasıyla pek çok komplikasyon ortaya çıkabilir. Bu nedenle hiperpigmentasyonu kaldırmanın en iyi ve en gelişmiş yolu lazer uygulamasıdır.

Artık son yıllarda genital-anal bölgedeki cilt rengini açmak ve kalıcı sonuçlar için CO2 lazerle Vulvar / Anal ağartma teknolojisi tercih edilmektedir.

Genital bölgede meydana gelen koyulaşma o alandaki epidermisin altındaki yüksek melanin konsantrasyonundan kaynaklanır. Lazerle genital bölge beyazlatma yöntemi, Femilift pixel CO2 lazer kullanarak genital bölge cildindeki melanini deprese eden bir uygulamadır, epidermisteki koyu renkli tabakanın kaldırılması hedeflenir. Lazerle hasar görmüş melanin pigmentleri lenfatik sistem tarafından yeniden emilir ve fibroblastlar cildin görünümünü ve gözeneklerini iyileştirerek kolajen ve elastini yeniden canlandırır ve bölgeye daha genç ve uyumlu bir görünüm verir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina beyazlatma (Vulvar ağartma, genital-anal bölgede renk açma) uygulaması 1 saatten az süren, invaziv olmayan bir işlemdir. Uygulama süresi ve sayısı mevcut cilt rengine, istenen ten tonuna ve vücudun lazere karşı doğal reaksiyonuna bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir.

Ortalama uygulama sayısı 1-3 arasında değişir. Ancak, ilk tedaviden sonra bile cilt tonunuzda hemen bir fark göreceksiniz ve bir sonraki uygulama ile iyice hafifleyecektir.

Uygulama
Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi non-invazif ve ağrısız bir işlem olduğu için genel anestezi olmadan gerçekleştirilir ve bu nedenle hastaneye yatmayı gerektirmez.İlk olarak tedavi edilecek alana anestezik içerikli bir krem sürülür veya lokal anestezi uygulanır. Daha sonra sorunlu bölgedeki cildi depigmente etmek için son teknoloji Femilift Pixel CO2 lazer kullanılır. Uygulama cilde zarar vermez, vajinal bölgeye herhangi bir yan etkisi olmaz. İşlem genel olarak 15-45 dk. sürer, işlem gerçekleştirildikten sonra özel olarak formüle edilmiş ürünler kullanılarak bölge nemlendirilir.

İyileşme Süresi?
Tedaviden sonra, bölgede bir miktar yanma duyulabilir ancak birkaç saat sonra azalacaktır. Cinsel ilişkiye 1 hafta sonra girilmesi tavsiye edilir. Uygulamadan sonra hasta her zamanki normal yaşam rutinine dönebilir. Doktorunuz tarafından verilen tüm prosedürlere uymanız önemlidir.

Tedaviden sonra hemen işinize veya günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. İyileşme 1 hafta sürebilir ancak kesin sonuç 6 hafta zaman alabilir.

Sonuçlar
Tek seansta bile, sonuçlar kalıcıdır. Uygulama 15 ila 45 dakika arasında bir zaman alabilir. Lazerle anal ve vajinal ağartma uygulaması beyazlatıcı kremlerden çok daha güvenli, hızlı ve daha basittir.

En iyi sonuç için, bölgeye koruma olmadan güneşlenmekten kaçınmalıdır, çünkü bu pigmentasyonu artırır. Sıkı kıyafetlerin kullanılması, sürtünmeyi ve hiperpigmentasyon gelişimini teşvik eder.

Lazerle Genital – Anal Beyazlatma Kimlere Yapılmaz?
Lupus, sedef hastalığı, herpes veya genital siğil olan kişilerde uygulama tercih edilmez. Eğer böyle bir probleminiz varsa doktorunuzla görüşmeli ve öncelikle tedaviniz planlanmalıdır. Hamilelik ve emzirme döneminde de uygulama yapılmaz.

Lazerle Genital Beyazlatma Uygulama Sonrası

  • Genital bölge ilk 2-4 gün boyunca temiz ve kuru tutulmalıdır. Bu süre boyunca, topikal kremler ile birlikte ağrı kesici ve antibiyotik reçete edilebilir.
  • Hassasiyet ve ağrı, tedavinin ilk haftasının sonuna kadar devam edebilir.
  • Tam bir iyileşme elde etmek için genital bölgenin mümkün olduğunca temiz ve hijyenik olmasına dikkat edilmelidir.
  • Genital bölgeyi doğal kremlerle nemlendirin, kokulu ürünler kullanmayın ve bolca su için.
  • İpek veya pamuklu iç çamaşırını giyin.